Интервју Елена Поцев: Халкбанк ќе продолжи со воведување иновативни производи по мерка на штедачите

Македонските граѓани негуваат култура на штедење. Токму затоа, особено последнава деценија, перманентно растат депозитите во банките кои се најсигурно место за ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии

Следејќи ги динамичните финансиски трендови, Стопанска банка а.д. Битола и Генерали Инвестментс АД Скопје креираа нов комбиниран производ – Инвестициски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Штедењето повторно станува актуелно со тоа што се создадени и понудени нови производи што го прават штедењето лесно и едноставно. ХалкБанк неодамна, токму во ...
| | веќе видена | слични

Македонска берза ја одобри новата корпоративна обврзница издадена од страна на ТТК Банка со која ќе може да се тргува од денес. Станува збор за вредност на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 269 | | | веќе видена

Норвешките ракометари не можат да се помират со фактот дека по седумте победи во низа го загубија синоќешното полуфинале во Стокхолм, останувајќи без место во ...
сите 36 | | | веќе видена

Преспанскиот договор е веќе завршена работа и неосновани и нереални се најавите за негова ревизија или поништување по предвремените парламентарни избори ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интервју Елена Поцев: Халкбанк ќе продолжи со воведување иновативни производи по мерка на штедачите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: