Нови 15 милиони евра за земјоделците


3 копии

Кога во 2017 година ја презедовме одговорноста, земјоделците беа поделени и имаше селективна исплата на субвенциите и државната помош. Државата беше заробена, ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој, денеска на сметките на 2.944 субјекти, исплати речиси 138 милиони денари за градинасрки ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од јасно е дека мотивот за протестите на земјоделците е политички, вели министерот за земјоделство. Тој смета дека нема повод за протести бидејќи дел од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Рокот од седум дена што го дадоа земјоделците на саботните протести во Скопје воопшто е непотребен, бидејќи сме немале период во кој не сме разговарале со нив, ...
| | веќе видена | слични

Портпролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски негираше дека Цветан Трипуновски е организаторот односно координаторот на протестите на земјоделците, откако протекоа ...
| | веќе видена | слични

Трајан Димковски, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, по вчерашниот протест на земјоделците , кој власта го оцени како политички мотивиран, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова како што го тера власта ова не е попис, туку попишување на државјаните на Македонија, луѓето кои што имаат македонско државјанство. И без разлика колку ...
сите 524 | | | веќе видена

Сите снимки на поранешниот претседател Доналд Трамп и неговата администрација се избришани од Јутјуб каналот на Белата куќа. На Јутјуб каналот на Белата куќа ...
сите 262 | | | веќе видена

ЗА ПРЕТСТОЈНИОТ ПОПИС СЕ СПОМЕНУВААТ ПРОЦЕНТИ Додека во Собранието е блокирано носењето на Законот за попис во јавнста нараснуваат дебатите за тоа какви ...
сите 183 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 77 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови 15 милиони евра за земјоделците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: