Да се поправи грешката за Северна Македонија и Албанија, бараат европратениците


Европскиот парламент усвои Резолуција во која се бара ЕУ да почне пристапни преговори со Северна Македонија и Албанија. Минатонеделната одлука да се одложи се ...
| | веќе видена | слични

Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ ги откри приоритетите на претседателството на неговата земја со ЕУ во средата. На конференцијата во Загреб, Пленковиќ ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Италијанскиот премиер Џузепе Конте ја повика албанската опозиција да седне на маса со владејачкото мнозинство, без условувања, со цел да се надмине политичката ...
| | веќе видена | слични

Помошникот на државниот секретар за европски и евроазиски прашања Филип Рикер ја критикуваше позицијата на некои лидери на ЕУ денес, откако на Македонија и ...
| | веќе видена | слични

Едноставно, ЕУ и Западен Балкан мораат да измислат целосно нов начин за соработка. Шест земји од регионот би можеле да пронајдат нови полиња во политиката кои ...
| | веќе видена | слични

Кога франускиот претседател Емануел Макрон даде црвено светло за почеток на пристапните преговори за членство во ЕУ на Македонија и на Албанија, тој всушност ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американскиот дипломат Филип Рикер го критикуваше погледот што го имаат некои лидери во ЕУ, откако Северна Македонија и Албанија не добија датум за преговори ...
| | веќе видена | слични

Одредени лидери во ЕУ имаат поглед од 19 век на Западен Балкан, изјави американскиот помошник државен секретар за европски и евроазиски прашања, Филип Рикер во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со завршување на вонредната состојба продолжуваат сите изборни дејствија. Одлуката е на претседателот дали ќе продолжи. Ние до крајот на неделата мораме да ги ...
сите 329 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 230 | | | веќе видена

Граѓаните се одговорни и генерално ги почитуваа одлуките на владата поврзани со спречување на заразата од ковид-19 и речиси 70 дена, од 22 март, во различни ...
сите 230 | | | веќе видена

Д-р Ристо Симеонов, детски хирург, изведе успешна бубрежна трансплантација на пациент со вродена аномалија – валвула на задна уретра. Интервенцијата ја изведе ...
сите 85 | | | веќе видена

Економијата покажува се позагрижувачки податоци, односно првите два пакети воопшто не му помогнале на бизнисот, а третиот е само обид за предизборен поткуп, ...
сите 122 | | | веќе видена

Нова искра во односите меѓу Бугарија и Русија предизвика рускиот патријарх Кирил со именувањето на светите браќа Кирил и Методиј како словенски учители при ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Да се поправи грешката за Северна Македонија и Албанија, бараат европратениците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: