Голден Стејт по 47 години се преселија во нова сала, а веселбата им ја расипа истиот играч кој ги победи во последниот меч во стариот дом на Воините (Видео)


Каваи Ленард минатата сезона беше предводникот на Торонто репторс во освојување на историската прва титула во НБА лигата. ВО финалето, Торонто го победи Голден ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Голден Стејт Вориорс претрпе уште еден тежок удар, Стивен Кари доживеа скршена рака во тежок пораз на Феникс Санс. Откако загубија повеќе од 30 разлика против ...
| | веќе видена | слични

Еден од најдобрите кошаркари во американската НБА лига, Стеф Кари ја скрши раката во текот на синоќешниот дуел на Голден Сѕејт Вориорс и Феникс Санс, Во третта ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Џејмс Харден го предводеше Хјустон до победа на гостувањето кај Вашингтон со 159:158, натпревар со вкупно 317 поени, без ниту едно продолжение. Вашингтон и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Еден од најдобрите кошаркари на денешницата, Стеф Кари ќе отсуствува извесен период откако заработи тешка повреда на раката на синоќешниот натпревар помеѓу ...
| | веќе видена | слични

Ѕвездата на Хјустон, Џејмс Харден ја одбележа ноќта во НБА лигата постигнувајќи дури 59 поени во победата на неговиот тим против Вашингтон на гостински терен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на на Движењето БЕСА, Билал Касами, во синоќешното издание на емисијата „Клик Плус“ на ТВ 21 рече дека неговата партија доколку има можност да ...
сите 277 | | | веќе видена

Од друга страна, вицепремиерот Бујар Османи вели дека ќе се почитуваат препораките преку создавање на капацитети со цел имплементирањето на двојазичноста да не ...
сите 116 | | | веќе видена

Умерено до значително облачно со слаб локален дожд, а на планините локално со слаб снег. Ова е прогнозата на УХМР за денеска. Максималната температура од 10 ...
сите 248 | | | веќе видена

Соработката на полициите на Република Македонија и Република Словенија е на извонредно високо ниво, а во наредниот период продолжуваме во ист правец, изјави ...
сите 72 | | | веќе видена

Во пресрет на претстојните предвремени избори партиите влегоа во уште еден клинч. Овој пат тема финансирањето на претходната претседателска изборна кампања. ...
сите 123 | | | веќе видена

По денешното рочиште на случајот „Рекет” од однесување на судијката и обвинителката за организиран криминал при испитувањето на сведоците и обвинетите, станува ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Голден Стејт по 47 години се преселија во нова сала, а веселбата им ја расипа истиот играч кој ги победи во последниот меч во стариот дом на Воините (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: