Клиперси подобри од Голден Стејт, Јанис го сруши Хјустон со трипл-дабл (ВИДЕО)


Изминатата вечер во НБА лигата беа одиграни три натпревари. Лос Анџелес Клиперси ја забележаа и втората победа на почетокот на најсилнатал ига во светот откако ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Голден Стејт Вориорс претрпе уште еден тежок удар, Стивен Кари доживеа скршена рака во тежок пораз на Феникс Санс. Откако загубија повеќе од 30 разлика против ...
| | веќе видена | слични

Еден од најдобрите кошаркари во американската НБА лига, Стеф Кари ја скрши раката во текот на синоќешниот дуел на Голден Сѕејт Вориорс и Феникс Санс, Во третта ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Џејмс Харден го предводеше Хјустон до победа на гостувањето кај Вашингтон со 159:158, натпревар со вкупно 317 поени, без ниту едно продолжение. Вашингтон и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Еден од најдобрите кошаркари на денешницата, Стеф Кари ќе отсуствува извесен период откако заработи тешка повреда на раката на синоќешниот натпревар помеѓу ...
| | веќе видена | слични

Ѕвездата на Хјустон, Џејмс Харден ја одбележа ноќта во НБА лигата постигнувајќи дури 59 поени во победата на неговиот тим против Вашингтон на гостински терен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Што му зборувала Ана Камчева на нивните средби, за својот, како што рече, „сакан и ценет сопруг“, за својата свекрва, за сестрата на Камчев... Тоа беа дел од ...
сите 776 | | | веќе видена

Апсурдно е да разговараме за употреба на правото за употреба на мајчин јазик што ни е дадено од Господ, изјави пратеникот од ДУИ Артан Груби, во вечерашното ...
сите 309 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 279 | | | веќе видена

Портпаролот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски призна дека ВМРО-ДПМНЕ има незаконски долг од 400.000 евра за кампањата на Сиљановска.  Прекршен е членот 71 ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Клиперси подобри од Голден Стејт, Јанис го сруши Хјустон со трипл-дабл (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: