Макканабис е против „тоталитарните одредби“ во предлог законот за опојни дроги


Ако вакво нешто се усвои, тоа ќе значи дека некои нови членови од законот ќе важат ретроактивно, а тоа значи дека ние сме доведени во заблуда затоа што ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Спречување и сузбивање на злоупотребата на опојните дроги и психотропни супстанции, спречување нивно недозволено производство и промет, како и на растенија од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство д-р Венко Филипче денеска оствари средба со Младен Чадиковски претседател на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ) и Драган ...
сите 181 | | | веќе видена

Трет ден се собираат потписи под мотото ,,Стави потпис за вистински попис” низ градовите во Македонија. Денеска на пунктот на плоштадот Крушевска Република, ...
сите 216 | | | веќе видена

Досега 1.274 здравствени работници примиле вакцина против Ковид-19, информираа за МИА од Министерството за здравство. Имунизацијата се одвива во модуларната ...
сите 367 | | | веќе видена

Сашо Мијалков ниту ги следел комуникациите, ниту ги слушал нелегално прислушуваните разговори во неговата канцеларија во УБК, вели адвокатот Миле Петровски во ...
сите 439 | | | веќе видена

Потребна е побрза динамика во носењето законски решенија за да се овозможи примена на одредени мерки од поддршката за стопанството, смета вицепремиерот за ...
сите 263 | | | веќе видена

Советот на Град Скопје денеска донесе Одлука за изменување и дополнување на Програмата за уредување на градното земјиште на подрачјето на градот Скопје за 2021 ...
сите 109 | | | веќе видена

Барселона веќе подолго време е во криза, и тоа многу се чувствува во резултатите. По дебаклот во Лигата на шампионите и поразот од ПСЖ, фудбалерите на ...
сите 205 | | | веќе видена

Легендарниот кошаркар Дино Раџа напиша песна од најубавите стихови на Ѓорѓе Балашевиќ и му ја посвети на починатиот музичар. „Луѓето како тебе никогаш не ...
сите 233 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Макканабис е против „тоталитарните одредби“ во предлог законот за опојни дроги

Од:
До кого (е-маил):
Порака: