Најчевска: Дали Заев ќе го враќа Мијалков…

Иако поделбата на власта е темелна вредност на уставниот поредок на Република Македонија без поделена власт, без спреги и кочници меѓу законодавната, извршната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Живееме во премиерски систем, но не од британски тип во кој „премиерот е месечина меѓу малите ѕвезди“, туку во западно балканска варијанта на практикување ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дали е време да се биде само сведок на настаните или пак да се биде целосно одговорен и активен учесник во донесувањето на одлуките за сегашноста и иднината на ...
| | веќе видена | слични

Професорката Гордана Силјановска Давкова смета дека Македонија не може да оди напред со згазено национално достоинство. „Нема промени на подобро без визија и ...
| | веќе видена | слични

Веб сајтот MKDNEWS.COM објави фотографија од пребеганиот поранешен македонски премиер Никола Груевски на аеродром во Будимпешта. Не е јасно, дали екс-премиерот ...
| | веќе видена | слични

Дури и отсутен и сè ушта актуелен бегалец од правдата во земјава, бившиот премиер Никола Груевски од време на време знае да ја разбранува јавноста со некоја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од самиот старт немаше Методологија по која ќе се изведува пописотЈорданов смета дека пописот требаше да биде одложен поради пандемијата и затоа што далеку ...
сите 568 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 172 | | | веќе видена

И денеска дел од матурантите ја бојкотираат наставата. Средношколски сојуз не отстапува од барањето државната матура да има испити по два предмети. ...
сите 260 | | | веќе видена

Португалскиот министер за надворешни работи Августо Сантош Силва изјави во Европскиот парламент дека целите на неговата земја како претседавач на ЕУ во областа ...
сите 171 | | | веќе видена

Образованието е систем којшто се подготвува подолг период и реформите не се прават од денес за утре. Сега дојде времето за оваа промена со којашто фокусот на ...
сите 331 | | | веќе видена

Западен Балкан е на списокот на заедничките надворешно-политички приоритети на новата американска администрација и на Германија, беше истакнато во телефонскиот ...
сите 160 | | | веќе видена

Полицијата задолжена за обезбедување на зградата на американскиот Конгрес се извини за пропустите за време на упадот од страна на приврзаниците на поранешниот ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најчевска: Дали Заев ќе го враќа Мијалков…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: