Супер Марио ја заврши мисијата

Тешко веројатно е дека Кристин Лагард ќе расчисти со монетарната политика на Марио Драги. Но, едно е сигурно, таа ќе ја води ова институција поотворено и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Растот на банкарските кредити на компаниите во Еврозоната драстично се намали во септември. Овие податоци укажуваат на тоа дека економското забавување на ...
| | веќе видена | слични

Белгиските банки го продолжуваат трендот кој го наметнаа германските и скандинавските банки поддржувајќи ги насоките од Европската централна банка за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Швајцарската централна банка (SNB) заработи 388 милиони швајцарски франци(CHF) од негативните каматни стапки, откако во 2014 година ги воведе како би ја ...
| | веќе видена | слични

Со крајот на осумгодишниот мандат на Мариo Драги како претседател на Европската централна банка, нејзината администрација денес одлучи да не ги менува клучните ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вработените во Министерството за здравство денеска се приклучија на акцијата – Администрацијата чисти со граѓанската организација „Не биди ѓубре“. Министерот ...
сите 159 | | | веќе видена

Големата акција на МВР пред една недела , во која беа приведени 12 лица кои шверцувале оружје и дрога заврши со слобода на криминалните банди. Обвинителството ...
сите 83 | | | веќе видена

Смртниот биланс од ерупцијата на вулканот на новозеландскиот Бел остров се зголеми на 15 лица, откако полицијата соопшти дека уште една личност починала во ...
сите 145 | | | веќе видена

Според него реакцијата не се однесува на СДСМ, туку на фактот да не дозволат да се намали бројот на пратеници Албанци заради изборниот модел. – Вистина е дека ...
сите 141 | | | веќе видена

Сончево и потопло време со мала до умерена облачност е прогнозата на УХМР за денеска. Максималната температура од 16 степени треба да биде измерена во ...
сите 209 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Супер Марио ја заврши мисијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: