Тимоние: Се создаде впечаток дека Преспа е единствениот услов, на прашањето ќе се навратиме во Загреб


Францускиот амбасадор Кристијан Тимоние денеска на прес-конференцијата што ја закажа со цел да одговори на сите прашања на новинарите по француското „не“ за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Македонија економски и политички, институционално не е подготвена за ЕУ, вели Антуан Пикард, француски експерт за европски прашања од Тулуз, и смета дека тоа е ...
| | веќе видена | слични

„ЕУ веќе не е како порано. Се разбира дека постои разлика меѓу Македонија и Албанија, но европските граѓани не го гледаат тоа, за нив и двете се споредливи со ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседател Александар Вучиќ се пошегува на сметка на косовскиот претседател Хашим Тачи, кој со бакнежи во двата образи се поздрави со шефицата на ...
| | веќе видена | слични

Ова го довикна српскиот претседател Александар Вучиќ кон Хашим Тачи, кој со бакнежи во двата образи се поздрави со шефицата на европската дипломатија во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иван Огненовски, првиот пациент кај нас на кој вчера му беше трансплантирано срце од донор е во буден и е во стабилна состојба, објави вчера министерот за ...
сите 171 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 125 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев најави дека случајот „орото“ во Чаир“ ќе се испита и доколку се утврди дека се случило за време на полицискиот час ќе ...
сите 244 | | | веќе видена

Секое одложување на изборите е на штета а здравјето на граѓаните, на штета на економијата и на демократијата. Лесно е да се направи разлика меѓу оние што само ...
сите 798 | | | веќе видена

Прва награда за ученичката во трета година во ОУТУ „Ванчо Питошески“ 0д Охрид, Сара Џелили за најдобра литературна творба на наградниот литературен конкурс по ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тимоние: Се создаде впечаток дека Преспа е единствениот услов, на прашањето ќе се навратиме во Загреб

Од:
До кого (е-маил):
Порака: