ГЕН-СЕКОТ НА СДСМ ТВРДИ: Еве кој што кажа на лидерската средба


„Кампањата на ВМРО-ДПМНЕ која што во моментов знаете дека подолг период се подготвува програмата, се подготвуваме да им го нанесеме најголемиот пораз на СДСМ ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Претседателот на Собранието најави дека ќе го распушти законодавниот дом на 11 февруари или 60 дена од одржувањето на парламентарните избори закажани за 12 ...
| | веќе видена | слични

Со тоа се отвора дилемата дали земјава ќе има функционален парламент за да се ратификува Протоколот за членство во НАТО. Според првиот човек на законодавниот ...
| | веќе видена | слични

Доколку Собранието биде распуштено, тоа може повторно да се собере, изјави денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, појаснувајќи дека и на лидерската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Предвремените парламентарни избори закажани за 12 април идната година не претставуваат проблем за ратификација на Протоколот за НАТО, затоа што Собранието може ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за ТВ Шења вели дека закажаните предвремени парламентарни избори за 12 април идната година не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повеќе земји во Европа го одложија пописот што го планираа годинава, но владејачките партии во Македонија упорно го туркаат законот во Собрание и по секоја ...
сите 434 | | | веќе видена

Можно е веќе неделава пратениците конечно детално да се запознаат со деталите околу преговорите со Бугарија. Сите се согласни дека во оваа фаза, во фаза кога е ...
сите 346 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 223 | | | веќе видена

-Мора да се изрази благодарност до граѓаните коишто ги почитуваат превентивните мерки. Навистина немаше значаен број на собири за новогодишните празници. Сега ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГЕН-СЕКОТ НА СДСМ ТВРДИ: Еве кој што кажа на лидерската средба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: