ЕП ќе воведе економски санкции кон Турција


9 копии

Претседателот на Турција, Реџеп Тајип Ердоган денеска изјави дека в петок ќе почнат заедничките патроли со Русија во североисточниот дел на Сирија. Заедничкото ...
| | веќе видена | слични
3 копии
8 копии

Турција планира да врати најмалку два милиона бегалци во северна Сирија, на тероторијата каде Анкара ја изведе воената операција „Извор на мирот“, изјави шефот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии
4 копии
3 копии

Портпаролот на турскиот претседтаел Фахретин Алтун денеска најави дека Турција ќе воспостави безбедносна зона во североисточниот дел на Сирија откако заедно со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зборот окупатор, „административен или фашистички“, лесно се бруси од спомен плочите и спомениците, а тоа го потврди и премиерот Зоран Заев во неодамнешното ...
сите 279 | | | веќе видена

„Ова се моменти кога се одлучува за иднината на нашите деца и внуци и затоа навистина овој пат треба да реагираме одлучно. Во минатото често пати повторувавме ...
сите 281 | | | веќе видена

Кадарот Владо Бучковски не е никаков скриен ас на Заев во преговорите, туку очаен обид да се најде жртва кому ќе се препише поразот на политиките на премиерот ...
сите 224 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 56 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 489 лица сомнителни и ...
сите 403 | | | веќе видена

ПОЧИНА ЕНВЕР МАЛИЌИ Нема некој кој остана рамнодушен на веста за смртта на Енвер Малиќи. Роден е во срцето на градот – во Старата скопска чаршија. Животот го ...
сите 53 | | | веќе видена

Јас не сум чудотворец. Од друга страна, нити сум нечиј ас скриен во ракавот, ниту сум пак нечиј џокер. Јас сум Владо Бучковски, поранешниот премиер, кој во ...
сите 79 | | | веќе видена

Билатералните прашања не се дел од рамката. Рамката е многу јасна. Земјата треба да помине низ преговарачкиот процес и по одреден број години да влезе во ...
сите 328 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕП ќе воведе економски санкции кон Турција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: