Трамп ги укина санкциите кон Турција


3 копии

По офанзивата на Турција во Сирија, 58 отсто од Германците сакаат да ја исклучат Турција од воениот сојуз на НАТО, покажува најновата анкета на германската ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Претседателот на Турција, Реџеп Тајип Ердоган денеска изјави дека в петок ќе почнат заедничките патроли со Русија во североисточниот дел на Сирија. Заедничкото ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска изјави дека парламентот на неговата земја ќе одговори на резолуцијата за геноцидот врз Ерменците на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Турскиот парламент ќе одговори на американските резолуции кои го признаваат масакрот на Ерменците како геноцид и повикуваат на санкции против Турција за ...
| | веќе видена | слични

Веднаш потоа Конгресот го поддржа воведувањето на санкции кон Турција поради офанзивата во Сирија. Претставничкиот дом, во кој демократите имаат мнозинство, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека ...
сите 120 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 384 | | | веќе видена

Од кога тоа Ново Нордиск произведува сомнителен инсулин и од кога тоа Данска е всушност Турција?Документите тоа го говорат, а Министерството за здравство и ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп ги укина санкциите кон Турција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: