Жител на Кучевиште нападнал малолтеничка пред црквата „Свети Спас“


Една од најфреквентните велосипедски патеки во Скопје, на булеварот „Партизански одреди“, е блокирана од новите контејнери. Вкупно 540 контејнери беа поставени ...
| | веќе видена | слични

Скопје од неодамна доби нови модерни контејнери, со кои жителите на главниот град веќе ги имаа првите предизвици. Сепак, корисниците на социјалните мрежи ...
| | веќе видена | слични

Состојбата со хигиената во повеќето скопски општини е на навистина ниско ниво, а очигледно ниту во Бутел не е ништо подобра. Корисниците на социјалните мрежи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гордана Сиљановска Давкова од ВМРО-ДПМНЕ во емисијата 24 анализа во врска со пописот вели дека не може да зборуваме за статистички процес, доколку во законот ...
сите 524 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 160 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Никола Димитров, и министерот за надворешни работи, Бујар Османи, денеска, во Брисел, имаа средба со Мирослав ...
сите 284 | | | веќе видена

Се прави една почетничка грешка околу проблемот со пописот. Пописот во основа и во целиот свет е статистичка операција. Во Македонија тоа не е можно, бидејќи ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жител на Кучевиште нападнал малолтеничка пред црквата „Свети Спас“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: