„Макошпед“ од дивиденди во „Европа“ и „Фершпед“ лапна 233.000 евра

2 копии

Нема работник кој не се радува на регресот на крајот на годинава. За два месеци на сметките на работниците треба да легнат пари од К-15 а доколку ...
| | веќе видена | слични

Приходи од продажби Според единечниот Биланс на успех, во периодот јануари – септември 2019 година, продажбите достигнуваат 6.305.476.687 денари, што е за 14% ...
| | веќе видена | слични
16 копии

„А лкалоид“ – резултати од работењето за периодот јануари – септември 2019 година. „Алкалоид“ со раст на консолидираниот извоз од 19%, раст на консолидираната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фармацевстскиот гигант Алкалоид АД Скопје во првите девет месеци од годината оствари позитивни финансиски резултати искажани во неревидираните единечен и ...
| | веќе видена | слични

Тетекс Ад Тетово за периодот јануари-септември 2019 година оствари позитивен финансиски резултат и прокнижи добивка од 42.923 илјади денари. Вкупните приходи ...
| | веќе видена | слични

Компанијата која е синоним за барани македонски месни преработки во последно време беше изложена на гнев и потсмев во јавноста заради алчноста на најголемиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

НОВ РЕКОРД НА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2647 тестирања, а регистрирани се 870 нови ...
сите 250 | | | веќе видена

Со потврден позитивен тест, колега на прерано починатиот полицаец Игор Ангеловски, присуствувал на неговиот погреб, кој се одржа вчера на градските гробишта во ...
сите 136 | | | веќе видена

Ќе биде направена епидемиолошка анкета на пратеничката Славјанка Петровска од СДСМ, која вчера на својот фејсбук-профил објави дека е позитивна на Ковид-19. ...
сите 77 | | | веќе видена

Доктор Жарко Караџовски од Комисијата за заразни болести вели дека нема да дозволи никој да ја оцрнува Комиисјата за заразни болести и нејзините членови и дека ...
сите 71 | | | веќе видена

Опозицијата сериозно размислува да побара одложување на предвремените локални избори во Штип кои треба да се одржат на 10-ти декември, изјави лидерот на ...
сите 137 | | | веќе видена

Кинеското Министерство за трговија (МОФЦОМ) објави во четвртокот дека ќе биде подготвено да направи отстапки, така што преговорите во врска со договорот за ...
сите 336 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Макошпед“ од дивиденди во „Европа“ и „Фершпед“ лапна 233.000 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: