Роналдо заработува повеќе од Инстаграм отколку од фудбал (инфографик)


Откако португалскaтa суперeрsвезда Кристијано Роналдо го оствари трансферот од Реал Мадрид во Јувентус, неговата годишна плата беше околу 34 милиони долари, ...
| | веќе видена | слични

Роналдо е еден од ретките играчи, асови кои можат да се пофалат дека во својата кариера ја пробиле бариерата од 700 голови, а кога од нив ќе морате да одберете ...
| | веќе видена | слични

Кристијано Роналдо во досегашната кариера постигна фантастични 700 голови, и сега се најде пред предизвик да го открие кој му е најубав гол кој го постигнал. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кристијано Роналдо заработува десетици милиони годишно од фудбалот, но славниот Португалец своето богатство го зголемува и со снимање реклами. Неодамна снимаше ...
| | веќе видена | слични

Останато

Русија започна кривично гонење против полицаец кој е обвинет за протекување податоци кои би можеле да помогнат во откривањето на трујачот на Алексеј ...
сите 233 | | | веќе видена

Зоран Заев далеку од очите на македонската јавност, смени член на историската комисија со Бугарија. Воедно, министер од владата на Бојко Борисов јавно соопшти ...
сите 205 | | | веќе видена

Македонската одбојкарска репрезентација со одличен настап на квалификацискиот турнир во Скопје си обезбеди пласман на Европското првенство. Ова за нас ќе биде ...
сите 128 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Роналдо заработува повеќе од Инстаграм отколку од фудбал (инфографик)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: