Мицкоски тврди дека ќе победат со 100.000 гласови разлика


5 копии

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во интервју на телевизија Шења изјави дека не може претседател на влада да раководи со тело кое што треба да ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју на ТВ Шења кажа дека тие ќе предложат закон за да се сузбие корупцијата.– Да се пресметаме одлучно ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување на телевизијата Шења истакна дека во едно демократска земја нормално е опозицијата да бара предвремени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во првите 100 дена граѓаните ќе почувствуваат огромна разлика споредено со тоа што беше изминатите еве веќе трета година влада на СДСМ и Зоран Заев, изјави ...
| | веќе видена | слични

Развојот во Македонија мора да се заснова на здрави основи, а не со политики купи ден помини како што прави владата на СДСМ, смета претседателот на ВМРо-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов денеска рече дека не се согласува со изјавата на премиерот Зоран Заев дека Бугарите го ослободиле Скопје и дека ...
сите 432 | | | веќе видена

Иван Јорданов пратеник од ВМРО-ДПМНЕ на денешното свое обраќање на протестот кој се одржа пред МНР под мотото „Оставка за Заев, слобода за народот“ побара ...
сите 581 | | | веќе видена

Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје за периодот од 23 до 29 ноември намален е бројот на нови случаи со Ковид-19. Тестирани се вкупно ...
сите 368 | | | веќе видена

Најавата дека итно ќе се стави на располагање за пациентите од вториот бран на пандемијата, за новиот ковид Центар кај Стара Систина и по 11 дена ...
сите 497 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Владо Бучковски е убеден дека ќе најде решение, околу спорот со Бугарија. -Убеден сум дека ќе најдеме решение, но не за седум дена. Можеби ...
сите 132 | | | веќе видена

Роман Грожан излезе од болница само по три дена откако доживеа тежок судар и едвај спаси жива глава од запалениот болид во текот на трката за големата награда ...
сите 125 | | | веќе видена

Заев одби единство во разговорите, за да сега со осудениот криминалец Бучкоски ја продаваат Македонија „Тандемот лепливи прсти“ Заев – Бучковски кој ја ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски тврди дека ќе победат со 100.000 гласови разлика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: