Повеќе од 100 џихадисти се избегани од курдските затвори во Сирија од почетокот на турската офанзива

Над 100 припадници на Исламската држава се избегани од затвор во Сирија од почетокот на турската офанзива врз Курдите на северот, изјави денес висок ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако Турција започна офанзива насочена кон расчистување на североисточна Сирија од курдските борци, беа заробени и борци на Исламска држава. Многу од нив ...
| | веќе видена | слични

Вашингтон – Американскиот министер за одбрана Марк Еспер изјави дека силите на САД ќе останат позиционирани во деловите на Сирија околу нафтените полиња. Еспер ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Главното државно обвинителство во германскиот град Карлсруе денеска подигна обвиненија против два сириски државјани, поранешни разузнавачи, кои се под сомнение ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии
4 копии

Убиството на Абу Бакр ал-Багдади од страна на американските трупи може да им даде нов поттик на Исламска држава и другите терористи во областа, предупредуваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека ...
сите 120 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 385 | | | веќе видена

Од кога тоа Ново Нордиск произведува сомнителен инсулин и од кога тоа Данска е всушност Турција?Документите тоа го говорат, а Министерството за здравство и ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повеќе од 100 џихадисти се избегани од курдските затвори во Сирија од почетокот на турската офанзива

Од:
До кого (е-маил):
Порака: