ФОКУС НА ДЕНОТ: Се слави Денот на македонската револуционерна борба, лидерите почнаа со предизборна реторика

Националниот празник Денот на македонската револуционерна борба, или популарно Денот на ВМРО, се одбележува денеска како неработен ден. На денешен датум во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за труд и социјална политика ја објави програмата за неработни денови за 2020 година и таа ќе израдува многумина, а најмногу оние што не работат ...
| | веќе видена | слични
13 копии
2 копии
2 копии
2 копии

Универзитетска библиотека „Св.Климент Охридски“-Битола организираше празнична изложба на книги посветени на 23 Октомври – Ден на македонската револуционерна ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во комбинатот ОХИС во Скопје има „хемиска бомба“ од околу осум тони жива, која десетина години е оставена да тече по погонот за електролиза, да испарува во ...
сите 262 | | | веќе видена

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски вели со новата методологија за проширување на Европската Унија – предложена од Франција, од почетокот на ...
сите 581 | | | веќе видена

Макпетрол АД Скопје и Владата ќе склучат спогодба со која вонсудски ќе се завршат судските спорови во врска со ГА-МА АД Скопје, соопштуваат од дистрибутивната ...
сите 190 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 163 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски, денеска оствари средба со Aмбасадорката на ...
сите 112 | | | веќе видена

За ВМРО-ДПМНЕ, повисоката минимална плата е добра мерка, но популистичка и предизборна. Од партијата го поддржаа Предлог-законот за изменување и дополнување на ...
сите 110 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 18 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски до толку не можат да се помират со растот на платите па почнаа да измислуваат лажни формули околу растат на платите во ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФОКУС НА ДЕНОТ: Се слави Денот на македонската револуционерна борба, лидерите почнаа со предизборна реторика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: