НЕТО ПЛАТА НАД 1.000 ЕВРА: Oва е секторот кој носи добра заработка


Бројките го покажуваат историскиот успех на реалната економија, изјави синоќа во Кавадарци вицепремиерот Кочо Анѓушев, кој додаде дека за 2,5 години се ...
| | веќе видена | слични

На 2 дена пред најавениот старт, Законот за субвенционирање придонеси, за газдите кои ќе ги зголемат платите, се уште не е донесен. Владините служби го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бројките се тие кои го покажуваат успехот на реалната економија. Бројките говорат за тоа дека претходно за 5 години, претходната власт донесе 23 странски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Првиот сериозен проблем со кој се соочив по влегувањето во кабинетот во Владата се викаше ФЕНИ, истакна вечерва на граѓанска трибина во Кавадарци заменик ...
| | веќе видена | слични

Сега, за само 2 и пол години ние донесовме 30 странски инвестиции, тоа се  бројки со кои треба да се гордееме, истакна вицепремиерот Анѓушев од вечерашната ...
| | веќе видена | слични

За неполни 2 и пол години успеавме преку конкретни мерки да ги намалиме трошоците на граѓаните и да обезбедиме повеќе пари за секое семејство. Ја укинавме ...
| | веќе видена | слични

Тој посочи дека минатата недела била пуштена една фабрика, а следната недела веќе треба да се пушти нова, како и дека 15 фабрики се градат во моментов. Во 2 и ...
| | веќе видена | слични

Ако некои од работниците во земјава очекуваа дека ќе им бидат зголемени платите за октомври, благодарение на новиот Закон за субвенционирање на придонесите, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

– Како многу опасен, Германија го исфрли линданот од употреба пред 30 години и го забранија, а кај нас продолжи да се произведува бидејќи одеше за извоз. За ...
сите 203 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 140 | | | веќе видена

Денеска во Охрид Меѓувладината комисија за трговско-економска и научно-техничка соработка помеѓу Република Северна Македонија и Руската Федерација одржа ...
сите 100 | | | веќе видена

Вицепремирот Бујар Османи во изјава за АлсатМ вели оти смета дека забелешките на францускиот претседател Макрон во областа на судските реформи не важат за ...
сите 409 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска синоќа во Топ тема на Телма изјави дека од Светска банка за стабилизација на пензискиот фонд им било ...
сите 80 | | | веќе видена

Високиот комесар на ОН за човекови права Мишел Башле денеска ја осуди „непотребната и непропорционална употреба на сила“ од страна на полицијата и војската во ...
сите 265 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 139 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 18 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЕТО ПЛАТА НАД 1.000 ЕВРА: Oва е секторот кој носи добра заработка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: