Европскиот парламент со вонредна резолуција ќе бара отворање на преговорите за Македонија


Европскиот парламент се обидува да ги санира штетите од француското НЕ за Македонија и Албанија. Европратениците ќе гласаат за резолуција со која се осудува ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев ретерираше во ставот за замрзнување на делови од Преспанскиот договор. Прашан на кои точно делови мислел кога за замрзнувањето зборувал во ...
| | веќе видена | слични

Владата се уште не добила покана за членство во евроазиската економска унија и според премиерот добро е што е така. Во евроазиската унија членуваат Русија, ...
| | веќе видена | слични

По вчерашната изјава за „Еуроуз“ дека поради недобивањето датум за почнување преговори некои делови од „праспанскиот договор“ ќе бидат „замрзнати, Премиерот ...
| | веќе видена | слични

По интервјуто на Јавната обвинителка за организиран криминал и корупција Вилма Рускоска, денес со своја изјава излезе и Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Европската иницијатива за стабилност Гералд Кнаус вели дека нивниот предлог за формирање на Европска економска зона меѓу земјите од Западниот ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Заев може да се предомисли дека тој не бил всушност тој кој го потпишувал и преговарал Преспанскиот договор. И најверојатно сега ќе иде во таа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски при своеото гостување во емисијата „Клик плус“ на ТВ 21 го објави меѓународниот договор за примирје каде ...
сите 397 | | | веќе видена

ГОБ„8 Септември“ повторно станува Ковид центар и ги става на располагање сите свои капацитети, дознава НОВА. Болницата ги отвора вратите за сите пациенти со ...
сите 436 | | | веќе видена

Британската компанија АстраЗенека најави дека ќе направи дополнителни тестови ширум светот за да ја процени ефикасноста на вакцината против Ковид-19, изјави ...
сите 359 | | | веќе видена

Жозе Мурињо вели дека ќе му недосигаат телефонските повици од Диего Марадона, откри дека Аргентинецот често му се јавувал после пораз и го храбрел. Јужна ...
сите 288 | | | веќе видена

Најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ обвини дека Владата предлага, како што вели, партиски наместо граѓански буџет и посочи дека за предлог-буџетот на ...
сите 168 | | | веќе видена

Избраниот демократски претседател Џо Бајден размислува за назначување на Том Донилон, дипломатски ветеран и советник за национална безбедност на поранешниот ...
сите 321 | | | веќе видена

Во Демократската унија за интеграција нема раскол, туку жива дебата која секогаш завршува на ниво на партијата, изјави министерот за надворешни работи Бујар ...
сите 70 | | | веќе видена

Како уверен Европеец, секогаш останувам оптимист. Дадовме ветување дека во текот на нашето претседателство со Советот ќе се потрудиме да добиеме зелено светло ...
сите 431 | | | веќе видена

Барам Заев под итно јавно да се извини за своите ставови изнесени на бугарскиот медиум, за навредите врз македонските граѓани и нашите предци и херои. Тоа не е ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Европскиот парламент со вонредна резолуција ќе бара отворање на преговорите за Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: