Главоболки за Ковач, на мечот со Олимпијакос се повреди Лукас Ернандес


Францускиот фудбалер Лукас Ернандес нема да му биде на располагање на тренерот Нико Ковач во минхенски Баерн во наредниот период поради повреда на зглобот која ...
| | веќе видена | слични

Спортскиот директор на Баерн Минхен, Хасан Салихамиџиќ ги демантираше тврдењата на германските и италијанските медиуми дека Томас Милер ќе ги напушти Баварците ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Баерн Минхен беше пред сензационално испаѓање во 1/16 финалето од Германскиот куп, откако нископласираниот второлигаш Бохум до 83. минута од мечот имаше ...
| | веќе видена | слични

Tренерот на Баерн Минхен, Нико Ковач не сакаше да го споредува својот тим со Ливерпул бидејќи има поинаков тип на играчи. Двата тима го победија Тотенхем во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Албанските членови на Судскиот совет излегоа со став спротивен на претседателот на Советот, Кире Здравев. Тие се оградуваат од изјавата на Здравев дека ...
сите 364 | | | веќе видена

Вработените во Министерството за здравство денеска се приклучија на акцијата – Администрацијата чисти со граѓанската организација „Не биди ѓубре“.Министерот за ...
сите 160 | | | веќе видена

Смртниот биланс од ерупцијата на вулканот на новозеландскиот Бел остров се зголеми на 15 лица, откако полицијата соопшти дека уште една личност починала во ...
сите 146 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска негираше дека имал редовни контакти со обвинетиот Бојан Јовановски во случајот „Рекет“. – Службени ...
сите 220 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, рече дека пред да замине за Париз, имале низа средби со СДСМ на кои се договорале околу измените за изборниот ...
сите 22 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 121 | | | веќе видена

Бизнисменот Орце Камчев, кој се јавува како главен сведок во случајот „Рекет“, потврдува дека негов е гласот што се слуша на аудио-снимките кои се појавија во ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Главоболки за Ковач, на мечот со Олимпијакос се повреди Лукас Ернандес

Од:
До кого (е-маил):
Порака: