Герешајмер ќе отвори нова фабрика во Бунарџик


3 копии

Директорот на Дирекцијата за технолошко индустриски развојни зони Александар Младеновски и извршниот директор на турската компанија Пурпласт Мехмет Шишманоглу, ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Вицепремиерот Кочо Анѓушев соопшти дека „Пурпласт“ во првата фаза ќе гради индустриски објект со површина меѓу осум и 10 илјади квадратни метри. – Со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Владата денеска ќе биде потпишан договор за закуп на градежно земјиште со турската компанија „Пурпласт“. На настанот ќе се обратат вицепремиерот задолжен за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тимчо Муцунски, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ на денешната комисија за финансирање и буџет зборуваше за амандманот кој е на предлог на граѓанскиот ...
сите 156 | | | веќе видена

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев ...
сите 116 | | | веќе видена

Вечерва и Кичево се крена на нозе против штетните преговори кои ги води Владата на Зоран Заев заедно со други 10 градови во Македонија. Како што може да се ...
сите 92 | | | веќе видена

Наместо да се крие зад партиски соопштенија, да организира таканаречени протести преку кои си ја спасува фотелјата, Мицкоски да излезе и да каже: со кого ...
сите 592 | | | веќе видена

Милиони луѓе се простуваат од починатиот поранешен аргентински репрезентативец Диего Марадона. Некои се излезени на улиците, а други ја следат церемонијата во ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Герешајмер ќе отвори нова фабрика во Бунарџик

Од:
До кого (е-маил):
Порака: