ФИТР: Со измените во Среднорочната програма нови можности за македонските компании

2 копии

Фондот за иновации и технолошки развој отвора нови можности и скратени процедури за македонските компании со измените на Среднорочната програма кои беа усвоени ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Оптимистички проекции за економски раст, дисциплинирано трошење со низок буџетски дефицит – поставени се контурите на новиот Буџет за 2020 година. Во дебата за ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Длабински реформи во судството, републички просек на плата од 500 евра, подобар стандард, посилна економија, враќање на средната класа, одржливи и применливи ...
| | веќе видена | слични

Останато

Според достапните информации во фабриката ОХИС дошло до излевање на МЕТИЛ АКРИЛАТ МОНОМЕР ,хемиска супстанција која се употребува во хемиската индустрија. Во ...
сите 137 | | | веќе видена

Претседателот на Европскиот парламент, Дејвид Сасоли, вчера ја заврши дводневната посета на Македонија со охрабрувачки говор пред пратениците во Собранието ...
сите 179 | | | веќе видена

За две години вработените во основното, средното и во високото образование се изборија за трето покачување на платите со кое на нивните сметки за два месеца ќе ...
сите 179 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ денес беше во посета на Радовиш. Таму тој имаше средба со граѓани, а во своето обраќање пред радовишани тој се осврна на неколку ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФИТР: Со измените во Среднорочната програма нови можности за македонските компании

Од:
До кого (е-маил):
Порака: