АНАЛИЗА: Повеќе од половина од “институционалниот “ долг – за комуналии, инвентар и за договорни услуги !

2 копии

Доспеани а неплатени сметки за струја, вода, греење, купен а неплатен инвентар и материјали, завршени а неплатени договорни услуги – по овие основи државните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата на седница минатата недела донесе одлука за согласност за објавување на втор инвестициски оглас за доделување на државно земјоделско земјиште под закуп ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерството за земјоделство штумарство и водостопанство (МЗШВ) го објави второт инвестициски оглас за доделување на државно земјоделско земјиште под закуп ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Тоа што осудениот Владо Бучковски кој го ослободи Врховен суд преговара со Бугарија е вовед во ново апокалиптично сценарио“, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 597 | | | веќе видена

ЗЕМЈОТРЕС ГО СТРЕСЕ СКОПЈЕ Земјотресот кој го потресе денеска Скопје не бил со јачина од 3.4 туку со јачина од 3.9 степени. Коригираниот податок го објави ...
сите 571 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ денес организира протести во 15 градови ширум Македонија. Пораката која граѓаните ја испраќаат од овие протести гласи: „Оставка на Заев, слобода на ...
сите 236 | | | веќе видена

Љупчо Пренџов пратеник од ГРОМ во македонското Собрание вечерва на 24 Анализа во Телевизија 24, истакна дека со именувањто на Владо Бучковски за специјален ...
сите 183 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 753 | | | веќе видена

Андреј Врабчев од бугарската Фондацијата „Татковина“ вели дека сите точки од Договорот за добрососедство со Северна Македонија станаа жртва на историскиот спор ...
сите 257 | | | веќе видена

Најавата дека итно ќе се стави на располагање за пациентите од вториот бран на пандемијата, за новиот ковид Центар кај Стара Систина и по 11 дена ...
сите 497 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АНАЛИЗА: Повеќе од половина од “институционалниот “ долг – за комуналии, инвентар и за договорни услуги !

Од:
До кого (е-маил):
Порака: