Уште четири земји треба да го ратификуваат протоколот за НАТО

5 копии

Обединетата Македонска Диајспора (ОМД), ја поздравува ратификацијата на НАТО протоколите за македонско членство од страна на американскиот Сенат.„Македонија ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Поранешниот американски претседател Џо Бајден денеска на Твитер изрази силна поддршка за интегрирањето на Македонија во НАТО, откако завчера Сенатот го ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Поранешниот заменик-претседател на САД, Џо Бајден, го поздрави ратификувањето на протоколот за членство на Македонија во НАТО. Тој истакна дека земјите од ...
| | веќе видена | слични

-Силно го поддржувам одобрувањето на членството на Северна Македонија во НАТО од Сенатот. Земјите од Западен Балкан заслужуваат да бидат дел од Европа во ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот американски потпретседател Џо Бајден, кој најави дека ќе се кандидира на претседателските избори во САД во 2020 година, на Твитер изрази силна ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Американскиот државен секретар Мајк Помпео го поздрави ратификувањето на Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО. Во неговата изјава, која денеска ...
| | веќе видена | слични

САД со нетрпение очекуваат кога Македонија ќе се приклучи на НАТО, се истакнува во изјавата на американскиот државен секретар Мајк Помпео од средата „Силнио ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во неговата објава на Твитер, Помпео потенцира дека усвојувањето на пристапниот Протокол за влез на Македонија во НАТО во Сенатот ја истакнува американската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 194 | | | веќе видена

Зборот окупатор, „административен или фашистички“, лесно се бруси од спомен плочите и спомениците, а тоа го потврди и премиерот Зоран Заев во неодамнешното ...
сите 273 | | | веќе видена

„Ова се моменти кога се одлучува за иднината на нашите деца и внуци и затоа навистина овој пат треба да реагираме одлучно. Во минатото често пати повторувавме ...
сите 298 | | | веќе видена

Јас не сум чудотворец. Од друга страна, нити сум нечиј ас скриен во ракавот, ниту сум пак нечиј џокер. Јас сум Владо Бучковски, поранешниот премиер, кој во ...
сите 83 | | | веќе видена

ПОЧИНА ЕНВЕР МАЛИЌИ Нема некој кој остана рамнодушен на веста за смртта на Енвер Малиќи. Роден е во срцето на градот – во Старата скопска чаршија. Животот го ...
сите 53 | | | веќе видена

Два дена по скандалозното интервју, наместо Зоран Заев да се извини, и да се повлeче од изјавите кои претставуваат удар на темелите на македонската држава и ...
сите 76 | | | веќе видена

Честопати ме прашуваат што прави опозицијата во пандемијата. Опозицијата лаже и опструиура. Кревети и кислород има затоа што макотрпно работиме да ги ...
сите 58 | | | веќе видена

Mинистерот Венко Филипче најави парична награда за сите кои работат со пациенти со коронавирус. -Со ребалансот на буџетот, добивме 100 милиони денари, уште ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уште четири земји треба да го ратификуваат протоколот за НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: