Стерлинг правеше „дар-мар“ во одбраната на Аталанта (ВИДЕО)


Пеп Гвардиола, тренерот на Манчестер сити, не може да го заборави периодот во којшто беше тренер на Барселона. Гвардиола беше на клупата на каталонскиот гигант ...
| | веќе видена | слични

Тренерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола се осврна на бројни теми во текот на неговото интервју за „Радио Каталуња“. Едно од прашањата за Гвардиола беше кога ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

„Каталуња Радио“ вчеравечер го објави комплетниот разговор направен со Пеп Гвардиола за време на опширното интервју кое беше најавено уште пред неколку дена, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Манчестер сити со 3:1 го совлада Саутемптон за рутински да се планира во четврт-финалето на Англискиот лига куп, еден од трите домашни трофеи кои ги освоија ...
| | веќе видена | слични

Во натпреварите од осминафиналето на Лига Купот во Англија фаворитите беа сигурни. Манчестер Сити на „Етихад“ го пречека Саутемптон во натпреварот кој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Власта сака да прави политички попис во Македонија, изјави денеска во гостувањето на Сител потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски. Истакна дека ...
сите 301 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 16 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стерлинг правеше „дар-мар“ во одбраната на Аталанта (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: