Сега е официјално, познато е кога ќе се одигра првото „Ел Класико“ оваа сезона

Првото „Ел Класико“ оваа сезона ќе се одигра на 18 декември, соопшти Фудбалската федерација на Шпанија, а одлучи Комитетот за натпреварувања. Шпанската „Ла ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Луис Фиго се присеќава на ноемвриската ноќ во 2002 година кога се играше можеби најжешкото класико меѓу Барселона и Реал Мадрид. Класикото од 23 ноември 2002 ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Изминатиот викенд требаше да се игра еден од најголемите натпревари помеѓу Барселона и Реал Мадрид, но тој на крајот беше одложен. Барса на 26-ти октомври на ...
| | веќе видена | слични

Многу симпатичен момент се случи пред почетокот на дерби дуелот меѓу женските екипи на Реал Мадрид и Барселона, а девојче се расплака, откако беше одбрана на ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на Барселона денес требаше да го играат големото дерби против Реал Мадрид, но тој натпревар е одложен поради ситуацијата во Каталонија. Ла Лига ...
| | веќе видена | слични

Натпреварот од 10. коло од шампионатот на Шпанија меѓу Барселона и Реал Мадрид ќе се одржи на 18 декември, беше објавено денеска официјалната веб-страница на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обвинителката Вилма Рускоска не се сеќава дали ги погледнала снимките од безбедносните камери во домот на Бојан Јовановски алијас Боки 13, кои е логично да ја ...
сите 409 | | | веќе видена

Тој беше единствениот за кој ЈО бараше притвор, но Судија на претходна постапка на лицето му  определил само мерки на претпазливост, информираат од ОЈО и ...
сите 194 | | | веќе видена

Додека пак вицепремиерот Бујар Османи останува на ставот дека нема потреба од измени на законот и дека следниот чекор треба да биде изградба на капацитети за ...
сите 115 | | | веќе видена

Христијан МИЦКОСКИ Изборот е едноставен, или Заев прифаќајќи ги амандманите на законот за јазици ќе го почитува правото и Уставот, или ќе продолжи да биде ...
сите 165 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 302 | | | веќе видена

Аферата со уништување на инсулин покажува дека се фатени живи во сомнеж за постоење на криминал. Документите несомнено покажуваат дека уништен е инсулин со ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сега е официјално, познато е кога ќе се одигра првото „Ел Класико“ оваа сезона

Од:
До кого (е-маил):
Порака: