Лавров: На турската офанзива во Сирија ѝ се ближи крајот


8 копии

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска изјави дека парламентот на неговата земја ќе одговори на резолуцијата за геноцидот врз Ерменците на ...
| | веќе видена | слични

Турскиот парламент ќе одговори на американските резолуции со кои масовните убиства на Ерменците во Првата светска војна се признаваат како геноцид и со кои се ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Турското МНР го повика американскиот амбасадор Дејвид Сатерфилд, откако американските законодавци го признаа и го осудија геноцидот врз Ерменците од страна на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ерменскиот премиер Никол Пашињан и министерот за надворешни работи Зохраб Мнацакањан ја поздравија одлуката на Претставничкиот дом на САД да го признае ...
| | веќе видена | слични

Претставничкиот дом на американскиот Конгрес со големо мнозинство гласови усвои резолуција со која го повикува претседателот Доналд Трамп да воведе санкции и ...
| | веќе видена | слични

Претставничкиот дом на САД убедливо со огромно мнозинство донесе резолуција со која го прогласи масовното убивање на Ерменците во Отоманската Империја за ...
| | веќе видена | слични

Вашингтон – Американскиот министер за одбрана Марк Еспер изјави дека силите на САД ќе останат позиционирани во деловите на Сирија околу нафтените полиња. Еспер ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски при своеото гостување во емисијата „Клик плус“ на ТВ 21 го објави меѓународниот договор за примирје каде ...
сите 419 | | | веќе видена

ГОБ„8 Септември“ повторно станува Ковид центар и ги става на располагање сите свои капацитети, дознава НОВА. Болницата ги отвора вратите за сите пациенти со ...
сите 435 | | | веќе видена

Британската компанија АстраЗенека најави дека ќе направи дополнителни тестови ширум светот за да ја процени ефикасноста на вакцината против ковид-19, изјави ...
сите 359 | | | веќе видена

Ќе остане запишано дека Диего Марадона скромниот тим на Аргентина го донесе до светската титула, а една година подоцна и „тенката“ екипа на Наполи ја донесе до ...
сите 288 | | | веќе видена

Најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ обвини дека Владата предлага, како што вели, партиски наместо граѓански буџет и посочи дека за предлог-буџетот на ...
сите 168 | | | веќе видена

Прашањето за Гоце Делчев е отворено во комисиите уште во ноември минатата година, меѓутоа направени се некоку обиди. Мислам дека во однос на содржината во ...
сите 70 | | | веќе видена

Барам Заев под итно јавно да се извини за своите ставови изнесени на бугарскиот медиум, за навредите врз македонските граѓани и нашите предци и херои. Тоа не е ...
сите 184 | | | веќе видена

- На Бугаринот паметот секогаш му доаѓа следниот ден, така е и со колегата Зоран Заев. Историјата е општа, но треба да разјасниме каква. Таа е општа, но ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лавров: На турската офанзива во Сирија ѝ се ближи крајот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: