СДСМ : На прав пат сме, САД го ратификуваа Протоколот за пристапување, Северна Македонија - 30 земја членка на НАТО


Со тоа преостануваат уште ратификации од уште само 4 земји членки, до официјално пристапување во НАТО.  Република Северна Македонија е на прав пат. Се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Изолираноста на државата како алатка за „плашење” можеби „поминуваше” пред некоја година, во некои други времиња, денес … денес продолжете само со прогон на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ја слушаме Шеќеринска како вели дека од држава без перспектива, направиле држава со надеж. Таква држава имале во изминатите години, откако оваа Влада е на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Успеавме да ги оствариме резултатот за кој сонуваа генерациите во изминатите речиси 30 години и еве не, на чекор до членство во НАТО. Оваа масовност вечерва, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На чекор сме до членство во НАТО, успеавме да го оствариме резултатот за кој сонуваа генерациите во изминатите 30 години, рече заменик претседателката на СДСМ, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Посветени сме парите кај Владата да ги намалиме и да ги префрлиме кај граѓаните. Заштедивме и отворивме простор за интезивно да се гради низ цела држава, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Отворивме нови 50 илјади нови работни места, невработеноста е на најниско историско ниво од 17.5 отсто рече заменик претседателката Шекеринска на граѓанската ...
| | веќе видена | слични

 Оваа масовност вечерва, во преполна сала покажува дека Малешевијата и Берово сакаат оваа држава да остане на правиот, на вистинскиот пат, со овие зборови го ...
| | веќе видена | слични

Успеавме да ги оствариме резултатот за кој сонуваа генерациите во изминатите речиси 30 години и еве не, на чекор до членство во НАТО, се обрати заменик ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 192 | | | веќе видена

Зборот окупатор, „административен или фашистички“, лесно се бруси од спомен плочите и спомениците, а тоа го потврди и премиерот Зоран Заев во неодамнешното ...
сите 279 | | | веќе видена

„Ова се моменти кога се одлучува за иднината на нашите деца и внуци и затоа навистина овој пат треба да реагираме одлучно. Во минатото често пати повторувавме ...
сите 281 | | | веќе видена

Кадарот Владо Бучковски не е никаков скриен ас на Заев во преговорите, туку очаен обид да се најде жртва кому ќе се препише поразот на политиките на премиерот ...
сите 224 | | | веќе видена

ПОЧИНА ЕНВЕР МАЛИЌИ Нема некој кој остана рамнодушен на веста за смртта на Енвер Малиќи. Роден е во срцето на градот – во Старата скопска чаршија. Животот го ...
сите 53 | | | веќе видена

Јас не сум чудотворец. Од друга страна, нити сум нечиј ас скриен во ракавот, ниту сум пак нечиј џокер. Јас сум Владо Бучковски, поранешниот премиер, кој во ...
сите 79 | | | веќе видена

Билатералните прашања не се дел од рамката. Рамката е многу јасна. Земјата треба да помине низ преговарачкиот процес и по одреден број години да влезе во ...
сите 328 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ : На прав пат сме, САД го ратификуваа Протоколот за пристапување, Северна Македонија - 30 земја членка на НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: