Нов модел на субвенционирање на туризмот

9 копии

Лани во Македонија влегле 385 милиони долари, пари кои во земјата ги внеле странските туристи, а во првата половина од годинава сумата е нешто над 150 милиони ...
| | веќе видена | слични

Субвенции или даночни ослободувања за хотелиертите. Туристичките работнции предлагаат со новиот модел за субвенционирање освен туроператорите и агенциите, ...
| | веќе видена | слични

По што може да биде препознатлив и кои се главните потреби на Велес како развиена туристичка дестинација со препознатлив бренд? Општината преку проект „Велес ...
| | веќе видена | слични

Михајло Буклески станал туристички водич пред шест години, но тој е еден од првите, поточно, втор во нашата земја, кој почнал со новата услуга која е многу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иван Јорданов пратеник од ВМРО-ДПМНЕ на денешното свое обраќање на протестот кој се одржа пред МНР под мотото „Оставка за Заев, слобода за народот“ побара ...
сите 676 | | | веќе видена

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов денеска рече дека не се согласува со изјавата на премиерот Зоран Заев дека Бугарите го ослободиле Скопје и дека ...
сите 334 | | | веќе видена

Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје за периодот од 23 до 29 ноември намален е бројот на нови случаи со Ковид-19. Тестирани се вкупно ...
сите 368 | | | веќе видена

Најавата дека итно ќе се стави на располагање за пациентите од вториот бран на пандемијата, за новиот ковид Центар кај Стара Систина и по 11 дена ...
сите 497 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Владо Бучковски е убеден дека ќе најде решение, околу спорот со Бугарија. -Убеден сум дека ќе најдеме решение, но не за седум дена. Можеби ...
сите 132 | | | веќе видена

Роман Грожан излезе од болница само по три дена откако доживеа тежок судар и едвај спаси жива глава од запалениот болид во текот на трката за големата награда ...
сите 91 | | | веќе видена

Заев одби единство во разговорите, за да сега со осудениот криминалец Бучкоски ја продаваат Македонија „Тандемот лепливи прсти“ Заев – Бучковски кој ја ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нов модел на субвенционирање на туризмот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: