Институциите најмногу должат за комуналии, инвентар и за договорни услуги

5 копии

Доспеани, а неплатени сметки за струја, вода, греење, купен а неплатен инвентар и материјали, завршени, а неплатени договорни услуги – по овие основи државните ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Владата на седница минатата недела донесе одлука за согласност за објавување на втор инвестициски оглас за доделување на државно земјоделско земјиште под закуп ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерството за земјоделство штумарство и водостопанство (МЗШВ) го објави второт инвестициски оглас за доделување на државно земјоделско земјиште под закуп ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Нови можности за развој и скратени процедури се отвораат за македонските компании преку Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) со измените на ...
| | веќе видена | слични

Со овие промени, до крајот на годината предвидени се два нови повици – едниот наменет за технолошки развој и вториот за поддршка на стартап компании, соопштија ...
| | веќе видена | слични

Останато

Изнаоѓање на оптимално решение во согласност со бизнис заедницата – ова ќе се правело во следните 36 месеци за колку што е одложена имплементацијата на ...
сите 180 | | | веќе видена

Претседателот на Европскиот парламент, Дејвид Сасоли, вчера ја заврши дводневната посета на Македонија со охрабрувачки говор пред пратениците во Собранието ...
сите 162 | | | веќе видена

Вработените во основното, средното и во високото образование ќе го добијат новото покачување на платите од 10 проценти од 1 јануари 2020 година, договорено е ...
сите 145 | | | веќе видена

Променливо облачно со утринска магла по одделни котлини. Попладне и во ноќните часови со врнежи од дожд, пообилни во западните делови. Ќе дува слаб, во ...
сите 212 | | | веќе видена

Во рамки на кампањата „Разговори за Обнова на Македонија – Проблеми, решенија и програма“ во Крушево, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски им порача на ...
сите 69 | | | веќе видена

Раст за годинава од 3,5 проценти и 3,8 отсто за идната година, толку прогнозира Народна банка за македонската економија. Вчера се одржа традиционална прес ...
сите 46 | | | веќе видена

Државниот инспекторат за животна средина попладнево информираше дека при извршениот увид во фабриката „Охис“ земен е примерок од страна на лабораторијата на ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Институциите најмногу должат за комуналии, инвентар и за договорни услуги

Од:
До кого (е-маил):
Порака: