Германски „Герешајмер“ ја почнува изградбата на првата фабрика во ЈИЕ со седиште во Скопје


Германската компанија „Герешајмер“ денеска во Технолошко индустриската развојна зона Бунарџик ќе ги постави темелите на новата фабрика за медицинска пластика. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Директорот на Дирекцијата за технолошко индустриски развојни зони Александар Младеновски и извршниот директор на турската компанија Пурпласт Мехмет Шишманоглу, ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Вицепремиерот Кочо Анѓушев соопшти дека „Пурпласт“ во првата фаза ќе гради индустриски објект со површина меѓу осум и 10 илјади квадратни метри. – Со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Владата денеска ќе биде потпишан договор за закуп на градежно земјиште со турската компанија „Пурпласт“. На настанот ќе се обратат вицепремиерот задолжен за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот во заминување Зоран Заев во интервју за весникот Њујорк Тајмс, објавено во вторникот, предупредува дека запирањето на проширувањето на ЕУ може да ...
сите 483 | | | веќе видена

Според најновите податоци на Државниот завод за статистика, просечната плата во септември годинава бележи ираст од 4,4 отсто и изнесува 25.435 денари што е за ...
сите 239 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Преку Национална стратегија за развој на човечки капитал и низа мерки, ќе се работи на долгорочно подобрување на искористувањето на човечкиот потенцијал, како ...
сите 144 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во текот на денешниот ден оствари повеќе средби при што се сретна со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија, ...
сите 99 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи целосно ги демантира дезинформациите пласирани во одредени медиуми за некаква изградба на кампови за мигранти на ...
сите 289 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Нина Ангеловска ја задолжуваат државата без основ. Вчера наместо првично предвидените 67 милиони евра, Министерството за финансии се задолжи за ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германски „Герешајмер“ ја почнува изградбата на првата фабрика во ЈИЕ со седиште во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: