ОМД ја осудува одлуката на ЕУ за одложување на датумот за преговори, a бара и измени во изборниот законик


Обединетата македонска дијаспора (ОМД) ја осудува одлуката на европските лидери повторно да ја блокираат кандидатурата на Македонија за полноправно членство во ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Новоизбраниот претседател на Европскиот парламент, Давид Сасоли в понеделник и вторник ќе престојува во Македонија, што ќе биде негова прва официјална посета ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Германскиот став останува јасен и непроменет – за Германија отворањето на претпристапните преговори со Европската Унија на Република Македонија беше, е и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тој доаѓа со порака до земјава, но и до Албанија, дека треба да останат на европскиот пат и покрај пречките кои се појавија на последниот Самит на лидерите на ...
| | веќе видена | слични

Ова го порача германскиот амбасадор во земјава Томас Герберих на почетната конференција на твиниг проектот „Јакнење на институционалниот капаците на Народната ...
| | веќе видена | слични
7 копии
4 копии

Изразувам длабоко жалење што Европскиот совет не успеа да постигне консензус за остварување на преговорите со Албанија и Северна Македонија. Го сметам тоа за ...
| | веќе видена | слични

По доказите кои Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија (КСС) веќе подолго време ги изнесува, за непочитување на правото и повредата на правото на ...
| | веќе видена | слични

Соопштението на Конфедерацијата на слободни синдикати ви го проследуваме интегрално: По доказите кои Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија (КСС) ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Европската конфедерација на синдикати (ЕТУК) ги повикува лидерите на Европската унија да почнат преговори за членство со државава и со Албанија, но и да се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот македонски премиер, Љупчо Георгиевски вечерва во интервју на Тв 24 кажа дека нашиот пат кон Европската Унија ќе биде малку подолг, но важно е да ...
сите 627 | | | веќе видена

Oткако поранешната обвинителка од СЈО, Катица Јанева од Шутка беше однесена во домашен притвор во станот на нејзинот син, на Фејсбук со коментар се јави ...
сите 352 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска, во рамките на конгресот на Европската народна партија во Загреб, се сретна со премиерот на Бугарија, ...
сите 261 | | | веќе видена

Од УПОЗ потсетуваат дека бараат враќање на парите од штрајкот во 2016 година, итна измена на Законот за судска служба со која поинаку ќе се определи позицијата ...
сите 137 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Македонија квалификациите за ЕВРО 2020 во групата Г ги заврши на третото место со освоени 14 бодови.Имавме четири победи, две ремија и четири порази. ...
сите 349 | | | веќе видена

Новиот формат на Дејвис купот дебитира неделава во Мадрид и тоа во организација на компанијата „Космос“ зад која стои фудбалерот на Барселона, Жерард Пике. На ...
сите 182 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски одговарајќи на новинарски прашања во врска со повикот на премиерот Зоран Заев руските бизнисмени да инвестираат во земјата и ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОМД ја осудува одлуката на ЕУ за одложување на датумот за преговори, a бара и измени во изборниот законик

Од:
До кого (е-маил):
Порака: