Макрон и Балканот: Јупитер е навикнат на самотија


4 копии

Швајцарскиот весник „Ноје Цирхер Цајтунг“ пишува дека Европската Унија веќе не нуди убедлива перспектива за проширување кон регионот на Балканот, што го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Српската премиерка Ана Брнабиќ која вчера во Москва го потпиша Договорот за слободна трговија со Евроазиската економска унија рече дека не очекува овој ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Српската премиерка Ана Брнабиќ денеска во Москва потпиша Договор за слободна трговија меѓу Србија и Евроазиската унија (ЕАЕУ) со кој се проширува списокот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Српската премиерка, Ана Брнабиќ во Москва потпиша Договор за слободна трговија меѓу Србија и Евроазиската економска унија (ЕАЕУ) и нејзините земји членки – ...
| | веќе видена | слични

Српската премиерка Ана Брнабиќ изјави во Москва дека Договорот за слободна трговија не создава проблем за Србија на патот кон Европската унија и дека „Брисел ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на српската влада Ана Брнабиќ потпиша во петокот во Москва договор за слободна трговија меѓу Србија и Евроазискиот економски сојуз/унија (ЕАЕС) ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Без надеж за иднина во ЕУ, плановите за Голема Албанија повторно ќе добијат замав, што не само што ќе ги опфати Албанија и Косово, туку и Северна Македонија ...
| | веќе видена | слични
8 копии

На денот кога српската премиерка Ана Брнабиќ во Москва го потпишува договорот за слободна трговија меѓу Србија и Евроазиската унија (ЕАЕУ), Брисел и официјално ...
| | веќе видена | слични

Денеска во Москва српската премиерка Ана Брнабиќ треба да потпише договор за слободна трговија меѓу Србија и Евроазиската економска унија, предводена од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 143 | | | веќе видена

Ништо не е сменето во ВМРО-ДПМНЕ ниту пак кај Христијан Мицкоски. Лаги, манипулации, лицемерен патриотизам, тоа е матрицата на ВМРО-ДПМНЕ. Токму поради ...
сите 264 | | | веќе видена

Боливиските власти испратиле хеликоптери со основни намирници во главниот град Ла Паз, среде извештајот за недостиг на храна и гориво, пренесува „Би-би-си“. ...
сите 290 | | | веќе видена

Проблемот со заостанатата жива во напуштениот погон за електролиза во ОХИС, која како индустриски отпад се уште ја загадува Скопската котлина, може да се реши ...
сите 131 | | | веќе видена

Полесна трговија, минување на стока без царини и чекање, патување без пасоши, полесно вработување во Србија, Македонија и Албанија за граѓаните на тие земји се ...
сите 237 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Макрон и Балканот: Јупитер е навикнат на самотија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: