Путин: Ердоган ги објасни целите на турската операција во Сирија, Турција го продолжи прекинот на огнот


Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска на претседателот на Русија Владимир Путин му ги објасни целите на турската операција во Сирија. – Господинот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Руската воена полиција е стационирана на главните и споредните патишта за заедничко патролирање со турските сили на северната сириска граница, што е предвидено ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Портпаролот на турскиот претседтаел Фахретин Алтун денеска најави дека Турција ќе воспостави безбедносна зона во североисточниот дел на Сирија откако заедно со ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Русија денес потврди дека повлекувањето на курдските сили од северна Сирија според руско-турскиот договор е завршено пред предвидениот рок. „Повлекувањето на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Курдските народни безбедносни сили сè уште целосно не се повлекле од појасот во североисточна Сирија кој треба да го напуштат, изјави денеска денеска турскиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Конвои на руската воена полиција патролираа по должината на сириско-турската граница во понеделникот по три рути, изјави генерал-мајор Алексеј Бакин, началник ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии

Шефот на турската дипломатија Мевлут Чавушоглу денеска изјави дека турската војска ќе го нападне секој курдски борец кој ќе остане во пограничната област на ...
| | веќе видена | слични

Согласно меморандумот, договорен на 22 октомври 2019 година во Сочи, за време на преговорите за Сирија меѓу претседателите на Русија и Турција, Владимир Путин ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Европската Комисија е запознаена и ја осудува полициската бруталност против лицата од ромско потекло во Битола минатата недела, јави дописничката на МИА од ...
сите 161 | | | веќе видена

Составот на новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ ја потврдува деструктивната и антидржавна матрица во која е заглавено ВМРО-ДПМНЕ. Во обид да си ја спаси ...
сите 194 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 387 тестирања, а регистрирани се 48 нови случаи на ковид-19. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од ...
сите 384 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 102 | | | веќе видена

„Верувам дека Комисијата ќе гледа на позитивниот аспект, низ позитивна призма, како да се гради мостови на соработка, пријателство и слично. Тука е ...
сите 396 | | | веќе видена

Десетте прилепски дрвократци кои деновиве претепаа петмина припадници од шумската полиција од Чашка на патот Извор- Прилеп кај селото Степанци од синоќа се во ...
сите 63 | | | веќе видена

Владата на утрешната седница ќе одлучува дали да има целодневна настава за децата од прво до трето одделение кои со физичко присуство ќе тргнат на училиште на ...
сите 181 | | | веќе видена

Националната платформа за учење на далечина не функционира а во текот на утрешниот ден треба да се одржат првите пробни часови, реагираат од Средношколски глас ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Путин: Ердоган ги објасни целите на турската операција во Сирија, Турција го продолжи прекинот на огнот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: