САД го ратификуваше Протоколот за членство на Македонија во НАТО


2 копии
16 копии

Два можни термина за спроведување на Пописот, кој беше одложен поради предвремените парламентарни избори, се есента 2020 година и април 2021 година. Премиерот ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шеќеринска од Брисел денеска слета во Охрид од каде што се јави на Фејсбук: - Охрид може да му дава политички ...
| | веќе видена | слични

Во новото седиште на НАТО во Брисел се подготвуваат просториите за македонската мисија, во очекување на полноправното членство од што земјава ја делат уште три ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 143 | | | веќе видена

Ништо не е сменето во ВМРО-ДПМНЕ ниту пак кај Христијан Мицкоски. Лаги, манипулации, лицемерен патриотизам, тоа е матрицата на ВМРО-ДПМНЕ. Токму поради ...
сите 264 | | | веќе видена

Боливиските власти испратиле хеликоптери со основни намирници во главниот град Ла Паз, среде извештајот за недостиг на храна и гориво, пренесува „Би-би-си“. ...
сите 290 | | | веќе видена

Проблемот со заостанатата жива во напуштениот погон за електролиза во ОХИС, која како индустриски отпад се уште ја загадува Скопската котлина, може да се реши ...
сите 131 | | | веќе видена

Полесна трговија, минување на стока без царини и чекање, патување без пасоши, полесно вработување во Србија, Македонија и Албанија за граѓаните на тие земји се ...
сите 237 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД го ратификуваше Протоколот за членство на Македонија во НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: