Полицајци нападнати од дрвокрадци меѓу Долно Количани и Пагаруша

3 копии

Вчера полициски службеници од Полициското одделение Матејче од слобода го лишиле З.Ј.(60) од с.Никуштак, поради тоа што околу 10.30 часот во атар на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шеесет годишен маж со иницијали З.Ј. од селото Никуштак, општина Липково, бил приведен од страна на полициските власти.Како што јави МВР, мажот упатил закани ...
| | веќе видена | слични

Едно лице било уапсено откако вчера науто се заканувал на татко и син додека ги напасувале овците во Никуштак, па им го застрелал кучето. „На 27.10.2019 ...
| | веќе видена | слични
2 копии
12 копии
2 копии

Во вечерните часови на 25. октомври, полицајци во близина на граничниот премин „Табановце“, поради контрола, се обиделе да сопрат два автомобила „мерцедес“ и ...
| | веќе видена | слични

На 24.10.2019 околу 17.30 часот на ул.„Борис Кидрич“ во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово го привеле А.Б.(42) од тетовско Селце, кој управувал ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Претседателот Стево Пендаросвки најпрвин ќе се консултира со правни експерти, па потоа ќе го потпише Законот за попис, велат од кабинетот на претседателот. Од ...
сите 375 | | | веќе видена

Ракометната легенда, еден од најдобрите десни бекови во историјата на овој спорт, Кирил Лазаров, во опширно интервју за подкастот на ракометниот сојуз на ...
сите 479 | | | веќе видена

И покрај многуте очекувања, повторното судење за случајот Монструм не донесе ништо ново. Односно, обвинителката Фатиме Фетаи побара доживотен затвор за ...
сите 120 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 310 пациенти позитивни и суспектен на коронвирусот. По ...
сите 664 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 459 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска ќе потпише десет извршни наредби за борба против коронавирусот, вклучително и наредба фондот за непогоди да се ...
сите 74 | | | веќе видена

Нема зима за владините функционери, додека граѓаните живеат со по две евра на ден и едвај врзуваат крај со крај, премиерот Зоран Заев, неговите заменици во ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полицајци нападнати од дрвокрадци меѓу Долно Количани и Пагаруша

Од:
До кого (е-маил):
Порака: