МИЦКОСКИ: Знаеме како Македонија да ја ставиме на брза лента за ЕУ


2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во 13:00 часот пред Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, ќе даде изјава за медиумите. Изјавата ќе биде во врска ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На Македонија и е неопходна обнова. Патот по кој што ја водеше премиерот во заминување Зоран Заев во овие три години, не води никаде или поточно води во амбис. ...
| | веќе видена | слични

Мотивите на премиерот Зоран Заев да се премисли во однос на распишувањето предвремени избори се помалку важни од иднината на Македонија. Најважно во моментов е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за српскиот весник „Политика“ вели дека фактичка состојба е дека премиерот Зоран Заев не испорача ...
| | веќе видена | слични

За да се најде заеднички јазик, потребно е да се има заедничка цел. Сѐ друго е техника. За жал, целта ни е сосем различна. Ние сакаме правна држава и правда ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски при своеото гостување во емисијата „Клик плус“ на ТВ 21 го објави меѓународниот договор за примирје каде ...
сите 399 | | | веќе видена

ГОБ„8 Септември“ повторно станува Ковид центар и ги става на располагање сите свои капацитети, дознава НОВА. Болницата ги отвора вратите за сите пациенти со ...
сите 435 | | | веќе видена

Британската компанија АстраЗенека најави дека ќе направи дополнителни тестови ширум светот за да ја процени ефикасноста на вакцината против Ковид-19, изјави ...
сите 359 | | | веќе видена

Ќе остане запишано дека Диего Марадона скромниот тим на Аргентина го донесе до светската титула, а една година подоцна и „тенката“ екипа на Наполи ја донесе до ...
сите 288 | | | веќе видена

Најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ обвини дека Владата предлага, како што вели, партиски наместо граѓански буџет и посочи дека за предлог-буџетот на ...
сите 168 | | | веќе видена

Во Демократската унија за интеграција нема раскол, туку жива дебата која секогаш завршува на ниво на партијата, изјави министерот за надворешни работи Бујар ...
сите 70 | | | веќе видена

Барам Заев под итно јавно да се извини за своите ставови изнесени на бугарскиот медиум, за навредите врз македонските граѓани и нашите предци и херои. Тоа не е ...
сите 184 | | | веќе видена

- На Бугаринот паметот секогаш му доаѓа следниот ден, така е и со колегата Зоран Заев. Историјата е општа, но треба да разјасниме каква. Таа е општа, но ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МИЦКОСКИ: Знаеме како Македонија да ја ставиме на брза лента за ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: