Текстилниот кластер дебатираше за зголемувањето на минималната плата


Зголемувањето на минималната плата ќе донесе проблеми со работниците, кои не се продуктивни, оценија денеска членките на Текстилниот кластер во земјава, коишто ...
| | веќе видена | слични

Ако некои од работниците во земјава очекуваа дека ќе им бидат зголемени платите за октомври, благодарение на новиот Закон за субвенционирање на придонесите, ...
| | веќе видена | слични

Зоран Заев повторно испрати ветување за реализација на планот, во Македонија да се постигнат 500евра просечна плата. Тој викенов од трибина во Прилеп, пред ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Највисоки просечни плати во регионот се евидентирани во Словенија и Хрватска, а најниските во Северна Македонија, Србија и Босна и Херцеговина, покажуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Косово има повисоки плати отколку Македонија. Според Косовската агенција за статистика, кон крајот на 2018 година просечната нето плата на Косово изнесувала ...
| | веќе видена | слични

Доцни носењето на Законот за субвенционирање придонеси, за газдите кои ќе ги зголемат платите на вработените. Најавен дека ќе стартува од 1 ноември, законот, ...
| | веќе видена | слични

Со непристојна гестигулација лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев на денешната трибина во Прилеп покажа дека неговиот политички противник лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични

Нови ветувања за пвисоки плати. Премиерот Зоран Заев во Прилеп на партиска трибина вети дека просечна плата од 30 илјади ќе има од идната година. Спиралата ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 194 | | | веќе видена

Новинарот Бранко Героски не е оптимист дека поранешните премиери ангажиарни во помирувањето со Бугарија, Владо Бучковски како специјален преставник на ...
сите 372 | | | веќе видена

„Ова се моменти кога се одлучува за иднината на нашите деца и внуци и затоа навистина овој пат треба да реагираме одлучно. Во минатото често пати повторувавме ...
сите 298 | | | веќе видена

Јас не сум чудотворец. Од друга страна, нити сум нечиј ас скриен во ракавот, ниту сум пак нечиј џокер. Јас сум Владо Бучковски, поранешниот премиер, кој во ...
сите 80 | | | веќе видена

ПОЧИНА ЕНВЕР МАЛИЌИ Нема некој кој остана рамнодушен на веста за смртта на Енвер Малиќи. Роден е во срцето на градот – во Старата скопска чаршија. Животот го ...
сите 53 | | | веќе видена

Два дена по скандалозното интервју, наместо Зоран Заев да се извини, и да се повлeче од изјавите кои претставуваат удар на темелите на македонската држава и ...
сите 76 | | | веќе видена

Честопати ме прашуваат што прави опозицијата во пандемијата. Опозицијата лаже и опструиура. Кревети и кислород има затоа што макотрпно работиме да ги ...
сите 58 | | | веќе видена

Mинистерот Венко Филипче најави парична награда за сите кои работат со пациенти со коронавирус. -Со ребалансот на буџетот, добивме 100 милиони денари, уште ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Текстилниот кластер дебатираше за зголемувањето на минималната плата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: