Туристичкиот сектор бара нов модел за субвенционирање на туризмот

Итно да се усвои новиот модел на субвенционирање на туризмот за да не се случи Македонија да биде изоставена во понудите на тур операторите за следната сезона, ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Лани во Македонија влегле 385 милиони долари, пари кои во земјата ги внеле странските туристи, а во првата половина од годинава сумата е нешто над 150 милиони ...
| | веќе видена | слични

Субвенции или даночни ослободувања за хотелиертите. Туристичките работнции предлагаат со новиот модел за субвенционирање освен туроператорите и агенциите, ...
| | веќе видена | слични

По што може да биде препознатлив и кои се главните потреби на Велес како развиена туристичка дестинација со препознатлив бренд? Општината преку проект „Велес ...
| | веќе видена | слични

Михајло Буклески станал туристички водич пред шест години, но тој е еден од првите, поточно, втор во нашата земја, кој почнал со новата услуга која е многу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од УПОЗ потсетуваат дека бараат враќање на парите од штрајкот во 2016 година, итна измена на Законот за судска служба со која поинаку ќе се определи позицијата ...
сите 181 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи во денешното соопштение што го изнесе во јавност им порача на граѓаните кои учествуваат во проектот „Мој ДДВ“ и скенираат сметки за ...
сите 54 | | | веќе видена

Комисијата има да направи многу работи, бидејќи ознаките не се однесуваат само на „македонски, македонска, македонско од страна на нашата Македонија“, туку е ...
сите 222 | | | веќе видена

Нашата најдобра репрезентација имаше успешни квалификации за ЕВРО 2020, ги заврши на трето место, како никогаш досега. Нашата најдобра репрезентација претходно ...
сите 263 | | | веќе видена

Преку мерки за дигитализација на институциите од фискалниот сектор, како Министерството за финансии и Управата за јавни приходи, може значително да се влијае ...
сите 270 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Туристичкиот сектор бара нов модел за субвенционирање на туризмот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: