Владата ги утврди законските измени за зголемување на минималната плата

Владата денеска во рамки на 160. седница го утврди Предлог Законот за изменување и дополнување на Законот за минимална плата во Република Северна Македонија. ...
| | веќе видена | слични
8 копии
4 копии
5 копии

На предлог на Министерството за култура, Владата ја разгледа и усвои информацијата за преземање итни мерки за обезбедување и заштита на споменикот на културата ...
| | веќе видена | слични
2 копии
13 копии

На денешната седница Владата ја усвои информацијата и ја утврди потребата од покачување на платите на вработените во Јавните научни установи (ЈНУ) за 25% и за ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Владата денеска на седница ја усвои информацијата за спроведената постапка за избор на најповолна понуда за воспоставување јавно приватно партнерство за ...
| | веќе видена | слични

Договорот за заем ќе се склучи меѓу „Експорт – импорт" банката на Кина и Јавното претпријатие за државни патишта, по скратена постапка. Прес-службата соопшти ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

По силните реакции во јавноста откако се случи инцидент во „Охис“ претставници на иницијативата 02 во дебатните емисии констатираа дека многу прашања останаа ...
сите 250 | | | веќе видена

На прав пат сме! Ги покачуваме пензиите со најголемиот износ во последните 20 години – од 700 до 730 денари почнувајќи од јануари 2020 година. Заедно со ...
сите 224 | | | веќе видена

Говорејќи за европската перспектива на Западен Балкан, Пајат рече дека ништо не може да биде подобро за Солун, за Северна Грција и за грчката безбедност од тоа ...
сите 649 | | | веќе видена

Пратеникот на американскиот претседател Доналд Трамп, за разговорите меѓу Белград и Приштина, Ричард Гренел, вели дека само со присуство на сите регионални ...
сите 399 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 72 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски до толку не можат да се помират со растот на платите па почнаа да измислуваат лажни формули околу растат на платите во ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата ги утврди законските измени за зголемување на минималната плата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: