После најавата за избори: Заев убеден во триумф, опозицијата гледа шанса за негова смена


Премиерот смета дека, како што ги нарече, постигнувањата на неговата влада во изминатите две години се доволен аргумент за пред граѓаните да бара нов мандат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Дефинитвно одиме со имплеметација на Договорот од Преспа. Во него се вградени поглавјата. Успешно ги завршуваме забелешките кои стигнаа од грчка страна, а и ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Новоизбраниот претседател на Европскиот парламент, Давид Сасоли в понеделник и вторник ќе престојува во Северна Македонија, што ќе биде негова прва официјална ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Германскиот став останува јасен и непроменет – за Германија отворањето на претпристапните преговори со Европската Унија на Република Северна Македонија беше, е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тој доаѓа со порака до земјава, но и до Албанија, дека треба да останат на европскиот пат и покрај пречките кои се појавија на последниот Самит на лидерите на ...
| | веќе видена | слични

Ова го порача германскиот амбасадор во земјава Томас Герберих на почетната конференција на твиниг проектот „Јакнење на институционалниот капаците на Народната ...
| | веќе видена | слични

Недоделувањето датум на Северна Македонија за почеток на пристапните преговори со ЕУ е сериозна историска грешка што треба да биде исправена, повтори ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседател Александар Вучиќ по средбата со претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер и со еврокомесарот за проширување Јоханес Хан во ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Изразувам длабоко жалење што Европскиот совет не успеа да постигне консензус за остварување на преговорите со Албанија и Северна Македонија. Го сметам тоа за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иранските компании наскоро ќе започнат со тестирање на вакцината против коронавирус врз луѓе, изјави официјалната претставничка на Министерството за здравство, ...
сите 420 | | | веќе видена

По веста за смртта на големиот Диего Армандо Марадона од сите страни пристигнуваат емотивни пораки со кои се испраќа „фудбалскиот бог“ како многумина го ...
сите 211 | | | веќе видена

Сите обиди да се изместат фактите се само една реприза од минатото која се повторува на Балканот, како и да е фактите остануваат и не се менливи. Влеговме во ...
сите 157 | | | веќе видена

Повеќе кукли облепени со пораки да запре родовото и семејното насилство врз жените, беа поставени вчера во центарот на Бон, Германија. Станува збор за ...
сите 167 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска на прес-конференција на Владата го презентираше Предлог-буџетот за 2021 година на ...
сите 204 | | | веќе видена

Две турски компании влегоа во конкуренција за изградба на магистралниот гасовод во Северна Македонија, објави министерот за економија Крешник Бектеши.„ ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

После најавата за избори: Заев убеден во триумф, опозицијата гледа шанса за негова смена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: