Попоски: Искажана подготвеност за конструктивно учество во процесот за името

Сподели Со активно и конструктивно учество во процесот на решавање на спорот со името решението е неизбежно, изјави шефот на дипломатијата Никола Попоски по ...
| | веќе видена | слични

Њујорк, 22 септември – Премиерот Никола Груевски, доцна ппладнево оствари средба со со медијаторот Метју Нимиц, каде повторил интересот на Македонија и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 171 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Скандалозна е објавата на општинската организација на СДС во Арачиново со која ги повикуваат да се јават во партиската организација жителите кои сакаат да се ...
сите 73 | | | веќе видена

„Украина е решена да ја врати територијата што Русија најверојатно ќе ја припои по гласањето на окупираните територии“ изјави советникот на украинскиот ...
сите 180 | | | веќе видена

Денеска во 12:15 часот во СВР Тетово пријавено е дека на магистралниот пат Гостивар-Кичево, во близина на Новоселски мост, товарно возило „мерцедес“ со ...
сите 269 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Попоски: Искажана подготвеност за конструктивно учество во процесот за името

Од:
До кого (е-маил):
Порака: