Германија бара европска интервенција на турско-сириската граница

Германската министерка за одбрана Анегриет Крамп-Каренбауер смета дека европските земји треба да испратат борбени сили во меѓународната безбедносна зона на ...
| | веќе видена | слични

Опстанокот на големата коалиција во Германија е под знак прашалник откако во саботата германската Социјалдемократска партија (ГСДП) испрати двојка противници ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На изборите во источногерманската сојузна покраина Тирингија партиите од крајната левица и десница во неделата освоија најмногу гласови, додека партиите од ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Германскиот министер за финансии Олаф Шолц, кој се залага за останувањето на социјалдемократите во вледеачката коалиција со конзервативците на Ангела Меркел, ...
| | веќе видена | слични

Сепак , тој не успеа да освои доволен број гласови , така што партијата ќе гласа и во вториот круг. СПД соопшти дека Шолц, кој ја поддржува коалицијата со ...
| | веќе видена | слични

„Сметаме дека предлогот е премногу нереален“, рече Чавушоглу на прес-конференцијата со германскиот министер за надворешни работи, Хаике Маас во Анкара. „Ова не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По силните реакции во јавноста откако се случи инцидент во „Охис“ претставници на иницијативата 02 во дебатните емисии констатираа дека многу прашања останаа ...
сите 250 | | | веќе видена

На прав пат сме! Ги покачуваме пензиите со најголемиот износ во последните 20 години – од 700 до 730 денари почнувајќи од јануари 2020 година. Заедно со ...
сите 224 | | | веќе видена

Пратеникот на американскиот претседател Доналд Трамп, за разговорите меѓу Белград и Приштина, Ричард Гренел, вели дека само со присуство на сите регионални ...
сите 399 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска ги прими копиите од акредитивните писма на новоименуваните нерезидентни амбасадори за Северна ...
сите 396 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 72 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски до толку не можат да се помират со растот на платите па почнаа да измислуваат лажни формули околу растат на платите во ...
сите 103 | | | веќе видена

Поминаа 14 години како што сме во чекалната на Европската Унија, вели македонскиот претседателот Стево Пендаровски во интервју за парискиот весник „Ла Кроа ". ...
сите 280 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германија бара европска интервенција на турско-сириската граница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: