Техничка влада – кој се ќе седне во неа?


3 копии

Собранието ќе се распушти на 11 февруари – најави денеска на брифинг со новинарите, собранискиот спикер Талат Џафери. По распуштањето, како што предвидува ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Собранието ќе се распушти на 11 февруари, 60 дена пред одржување на изборите кои се закажани за 12 април идната година, рече претседателот на Собранието, Талат ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Собранието Талат Џафери смета дека кај партиите нема интерес за промена на изборниот модел и затоа велат дека нема време да се промени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонскиот шеф на државата Стево Пендаровски денеска ќе оствари средба со францускиот претседате Емануел Макрон во Елисејската плата во рамките на Парискиот ...
сите 695 | | | веќе видена

Мотивиран, задоволен наставен кадар е сигурна гаранција за спроведување на отпочнатите проекти за подобрување на квалитетот на образованието во сите нивоа – ...
сите 193 | | | веќе видена

Претседателот на Европскиот парламент, Дејвид Сасоли, вчера ја заврши дводневната посета на Македонија со охрабрувачки говор пред пратениците во Собранието ...
сите 88 | | | веќе видена

Облачно со врнежи од дожд, пообилни во вечерните и ноќните часови. Ќе дува повремено засилен југоисточен ветер (со брзина и над 60 км/час), особено изразен ...
сите 268 | | | веќе видена

 Ден со многу можности и идеи, за сите хороскопски знаци! Дали денес да го започнете долгоочекуваниот проект, или сепак е подобро да почекате? Дали ќе го ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Техничка влада – кој се ќе седне во неа?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: