ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните се иселуваат, немаат пари и не знаат што да прават


Наместо за граѓаните СДСМ работи за криминалците. СДСМ ги манипулира граѓаните. Наместо празни бројки соопштени од прес конференција, власта треба да ја ...
| | веќе видена | слични
9 копии

За само 3 месеци сумата на нови задолжувања надминува над 200 милиони евра. Јавниот долг поради расипничките политики на Зоран Заев одамна надмина 5 милијарди ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии

„Денеска Нина Ангеловска и Зоран Заев во пресрет на изборите ќе нè задолжат за нови 41 милион евра. Нина Ангеловска, министерката со ниту еден проект откако е ...
| | веќе видена | слични

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се најголемиот извор на лажни вести и дезинформации. За лажирање на податоци Наум Стоилковски треба да се обрати во ВМРО-ДПМНЕ, ...
| | веќе видена | слични

Лажните вести, конструираните случаи и дезинформациите остануваат единствениот начин на делување на ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски. Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Наместо да ги осуди скандалозните изјави на Иванка Василевска од Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ за припојување кон други држави, Христијан Мицкоски ги брани ...
| | веќе видена | слични

Власта предводена од СДСМ не прави ништо добро за граѓаните. Ова ненародна власт не успеа да го реализира ниту ветениот грант за млади лица во вредност од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политичките приказни кои секојдневно им се сервираат на граѓаните вчера доживеаја кулминација со фантастичната за „Избеганиот Мијалков и енергичниот Заев“. Тој ...
сите 433 | | | веќе видена

Денеска се собрани нови 20 илјади потписи против фалсификат на пописот кој на сила го турка власта, напиша на социјалните мрежи, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 223 | | | веќе видена

Угостителите и индустријата за организирање на свадби денеска повторно излегуваат на протест. Локацијата Автокоманда каде протестираа во петокот и вчера ја ...
сите 132 | | | веќе видена

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков самиот се предаде во Обвинителството. Пред да влезе во обвинителството, тој за Телевизија 24 кажа дека вчера бил ...
сите 126 | | | веќе видена

Евидентно расте бројот на новозаразените со корона вирусот, а во текот на викендот и министерот за здравство Венко Филипче потврди дека причина за ...
сите 439 | | | веќе видена

Не можеле да го најдат органите на прогонот затоа што бил во самоизолација, бидејќи изгорел од висока температура од 40 степени, па се сомневал дека е ...
сите 111 | | | веќе видена

Целосната ангажираност и опсежност во потражните дејствија на МВР и другите институции и преземање на низа активности даде резултати. Денеска истакнав дека ...
сите 198 | | | веќе видена

Советот на Град Скопје денеска донесе Одлука за изменување и дополнување на Програмата за уредување на градното земјиште на подрачјето на градот Скопје за 2021 ...
сите 165 | | | веќе видена

Легендарниот кошаркар Дино Раџа напиша песна од најубавите стихови на Ѓорѓе Балашевиќ и му ја посвети на починатиот музичар. „Луѓето како тебе никогаш не ...
сите 202 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните се иселуваат, немаат пари и не знаат што да прават

Од:
До кого (е-маил):
Порака: