СКОК НА ПРОСЕЧНАТА ПЛАТА: Maкедоцните во август заработувале повеќе од лани истиот период


Се зголемиле платите во Македонија, покажуваат статистиките. Просечната месечна исплатена нето-плата по вработен во август 2019 година изнесува 25.127 денари. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Општините од полошкиот регион не ги објавуваат сите процедури од јавните набавки на интернет страниците и се задржуваат на минимум законски обврски што ги ...
| | веќе видена | слични

Фактор ги анализира топ петте друштва кои доминираат на пазарот меѓу агенциите за обезбедување.. .Кој колку троши за плати и колку вработува? 395 милиони е ...
| | веќе видена | слични

Компанијата Никоб им исплатила лани на своите вработени 395 милиони денари или повеќе од 6,5 милиони евра, сума која е за речиси двојно поголема од трошокот ...
| | веќе видена | слични

Додека на ниво на држава, општините во 2018 година реализирале набавки во вредност за 21% поголем во однос на 2017 година, во општините од Источно планскиот ...
| | веќе видена | слични

Зоран Заев повторно испрати ветување за реализација на планот, во Македонија да се постигнат 500евра просечна плата. Тој викенов од трибина во Прилеп, пред ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Највисоки просечни плати во регионот се евидентирани во Словенија и Хрватска, а најниските во Северна Македонија, Србија и Босна и Херцеговина, покажуваат ...
| | веќе видена | слични

Косово има повисоки плати отколку Македонија. Според Косовската агенција за статистика, кон крајот на 2018 година просечната нето плата на Косово изнесувала ...
| | веќе видена | слични

Со непристојна гестигулација лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев на денешната трибина во Прилеп покажа дека неговиот политички противник лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев рече дека на следните изборни листи на СДСМ 50 отсто од кандидатите ќе бидат жени. „Ние сме предводници на концептот 50-50 на застапеност ...
сите 509 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 140 | | | веќе видена

Макпетрол АД Скопје и Владата ќе склучат спогодба со која вонсудски ќе се завршат судските спорови во врска со ГА-МА АД Скопје, соопштуваат од дистрибутивната ...
сите 145 | | | веќе видена

Ништо не е сменето во ВМРО-ДПМНЕ ниту пак кај Христијан Мицкоски. Лаги, манипулации, лицемерен патриотизам, тоа е матрицата на ВМРО-ДПМНЕ. Токму поради ...
сите 113 | | | веќе видена

Во комбинатот ОХИС во Скопје има „хемиска бомба“ од околу осум тони жива, која десетина години е оставена да тече по погонот за електролиза, да испарува во ...
сите 136 | | | веќе видена

Полесна трговија, минување на стока без царини и чекање, патување без пасоши, полесно вработување во Србија, Македонија и Албанија за граѓаните на тие земји се ...
сите 269 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СКОК НА ПРОСЕЧНАТА ПЛАТА: Maкедоцните во август заработувале повеќе од лани истиот период

Од:
До кого (е-маил):
Порака: