Обвинетите за спецкасата во УБК рекоа дека ќе докажат дека не се виновни


2 копии

На денешното рочиште за злоупотребите со специјалната каса во УБК воведни говори дадоа обвинетите и нивните адвокати. Рекоа дека ќе докажат во постапката дека ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Судот ја укина доживотната затворска казна за еден од најозлогласените криминалци Алмир Дрпљанин, објави По пресудените 20 години за грозоморниот напад врз ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев бил огорчен откако во медиумите прочитал дека и случајот „Тортура“ за нечовечко апсење на поранешниот министер Љубе Бошкоски, почнува од ...
| | веќе видена | слични

Дали судијката Добрила Кацарска ја прекрши Европската конвенција за човекови права предвреме прогласувајќи го за виновен помошник министерот за внатрешни ...
| | веќе видена | слични

Љубе Бошковски ќе треба по трет пат пред судот да кажува како полицијата се изживувала со него кога го апсеше пред 8 години, по нарачка на тогашниот директор ...
| | веќе видена | слични

Судијата во случајот „Триста“ одреди идентична затворска казна за поранешниот помошник министер во МВР, Ѓоко Поповски. Добрила Кацарска и во мај лани го осуди ...
| | веќе видена | слични

Тони Јакимовски, шеф на кабинетот на поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, на почетокот на денешното судење кај што е обвинет за проневера на 820 илјади ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на на Движењето БЕСА, Билал Касами, во синоќешното издание на емисијата „Клик Плус“ на ТВ 21 рече дека неговата партија доколку има можност да ...
сите 277 | | | веќе видена

Од друга страна, вицепремиерот Бујар Османи вели дека ќе се почитуваат препораките преку создавање на капацитети со цел имплементирањето на двојазичноста да не ...
сите 116 | | | веќе видена

Умерено до значително облачно со слаб локален дожд, а на планините локално со слаб снег. Ова е прогнозата на УХМР за денеска. Максималната температура од 10 ...
сите 261 | | | веќе видена

Соработката на полициите на Република Македонија и Република Словенија е на извонредно високо ниво, а во наредниот период продолжуваме во ист правец, изјави ...
сите 72 | | | веќе видена

Во пресрет на претстојните предвремени избори партиите влегоа во уште еден клинч. Овој пат тема финансирањето на претходната претседателска изборна кампања. ...
сите 123 | | | веќе видена

По денешното рочиште на случајот „Рекет” од однесување на судијката и обвинителката за организиран криминал при испитувањето на сведоците и обвинетите, станува ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обвинетите за спецкасата во УБК рекоа дека ќе докажат дека не се виновни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: