Заменик-министерот за здравство вети, но не поднесе оставка


Заменик-министерот за здравство Асим Муса се уште не поднел оставка од функцијата, иако пред една недела го најави тоа на прес коференција во Владата, откако ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменик-министерот за здравство Асим Муса, кој беше вмешан во корупциски скандал при што беше фатен на дело како зема мито, продолжува со работа.Тој на Фејсбук ...
| | веќе видена | слични

Новиот јапонски министер за трговија, бил принуден да поднесе оставка, по серијата обвинувања дека го прекршил изборниот закон. Медиумите наведуваат дека Ишу ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Новиот јапонски министер за трговија поднесе оставка откако беше обвинет дека го прекршил изборниот закон. Јапонските медиуми објавија дека Исшу Сугавара на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Премиерот Зоран Заев беше решен да си даде оставка по одбивањето на отварање преговори со Европската Унија, но лидерот на ДУИ, Али Ахмети не му дозволи, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Власта сака да прави политички попис во Македонија, изјави денеска во гостувањето на Сител потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски. Истакна дека ...
сите 301 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 16 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заменик-министерот за здравство вети, но не поднесе оставка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: