Просечната нето плата во август 25.127 денари


13 копии

На денешната седница Владата ја усвои информацијата и ја утврди потребата од покачување на платите на вработените во Јавните научни установи (ЈНУ) за 25% и за ...
| | веќе видена | слични

Ако некои од работниците во земјава очекуваа дека ќе им бидат зголемени платите за октомври, благодарение на новиот Закон за субвенционирање на придонесите, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

По најавите од Независниот синдикат на Клинички центар за протести доколку не се исполни ветувањето за плата од 100 илјади денари на специјалистите премиерот ...
| | веќе видена | слични

Доаѓаат избори и модерно е сите да излегуваат со протести – ќе протестираме, ќе се закануваме, но сите сме граѓани на оваа земја и треба да бидеме разумни. За ...
| | веќе видена | слични

Зоран Заев повторно испрати ветување за реализација на планот, во Македонија да се постигнат 500евра просечна плата. Тој викенов од трибина во Прилеп, пред ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Највисоки просечни плати во регионот се евидентирани во Словенија и Хрватска, а најниските во Северна Македонија, Србија и Босна и Херцеговина, покажуваат ...
| | веќе видена | слични

Косово има повисоки плати отколку Македонија. Според Косовската агенција за статистика, кон крајот на 2018 година просечната нето плата на Косово изнесувала ...
| | веќе видена | слични

Доцни носењето на Законот за субвенционирање придонеси, за газдите кои ќе ги зголемат платите на вработените. Најавен дека ќе стартува од 1 ноември, законот, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Градење на заеднички ставови за препораките на Венецијанската комисија со цел тие да имаат соодветна примена, најавува премиерот Зоран Заев. Од друга страна, ...
сите 334 | | | веќе видена

Што му зборувала Ана Камчева на нивните средби, за својот, како што рече, „сакан и ценет сопруг“, за својата свекрва, за сестрата на Камчев... Тоа беа дел од ...
сите 387 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Рускоска не се сеќава дали ги погледнала снимките од безбедносните камери во домот на Бојан Јовановски алијас Боки 13, кои е логично да ја ...
сите 384 | | | веќе видена

Тој беше единствениот за кој ЈО бараше притвор, но Судија на претходна постапка на лицето му  определил само мерки на претпазливост, информираат од ОЈО и ...
сите 89 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 273 | | | веќе видена

Не е конечен бројот на жртви од ерупцијата на вулканот во Нов Зеланд. Премиерката Џасинда Ардерн, денеска изјави дека големината на трагедијата од вчерашната ...
сите 77 | | | веќе видена

Времето ќе биде променливо облачно и постудено со врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места врнежи од снег, особено претпладне. Ќе дува умерен, ...
сите 262 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Просечната нето плата во август 25.127 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: